Dobivena velika bitka!

Uragan u drugom poluvremenu: Modrić i Eduardo 'slomili' Izrael!

Hrvatska je u kvalifikacijama za Euro 2012. pobijedila Izrael s 3:1 na polupraznom Maksimiru. Ovom pobjedom naši su reprezentativci učinili korak naprijed prema plasmanu na EP.

Izrael je poveo u golom Tomera Hemeda u 44. minuti, a Maksimir je grmio: Biliću, odlazi! U prvom poluvremenu gledali smo doista blijedu igru hrvatskih reprezentativaca, no proradili su u drugom dijelu.

Bilić je na poluvremenu izveo iz igre Ognjena Vukojevića i Vedrana Ćorluku, a uveo Tomislava Dujmovića i Eduarda da Silvu. Ovaj potonji po tko zna koji puta pokazao se odlučujućom figurom hrvatske reprezentacije.

Tek što je lopta krenula s centra u drugom poluvremenu Luka Modrić „bombom“ je sa 25 metara pogodio lijeve „rašlje“ izraelskih vrata, na kojima je u drugom dijelu stajao Ben Chaim budući da prvi vratar Izraela Dudu Aouate, koji je u prvom dijelu odlično branio, nije mogao nastaviti igru zbog ozljede koju je zadobio u jednom sudaru s Nikicom Jelavićem u prvom poluvremenu.

U 50. minuti Izrael je ostao s igračem manje. Ben Haim je nasrnuo na Eduarda i zasluženo zaradio crveni karton. Od tog trenutka kreću uraganski napadi Hrvatske.

Već dvije minute kasnije Hrvatska dolazi u vodstvo nakon krasne akcije Luke Modrića koji je povukao loptu sa sredine terena i zatim fantastično proigrao Eduarda, a ovaj je u maniri rasnog strijelca mirno prebacio vratara i pogodio izraelsku mrežu.

Momčad Slavena Bilića nastavila je pritiskati goste, a nagrada stiže u 57. minuti.

Darijo Srna ubacio je loptu u peterac gostiju gdje se najbolji snalazi Eduardo i postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Izrael je Eduardova najbolja mušterija. Do sada je Izraelcima zabio čak šest golova u dresu hrvatske reprezentacije.

Do kraja utakmice Hrvatska je sigurno čuvala vodstvo i došla do nova tri boda u kvalifikacijama za Euro 2012. Hrvatska je izbila na čelnu poziciju skupine F nakon što je utamica Latvije i Grčke završila remijem 1:1. Hrvatska će tako na gostovanje u Pirej 7. listopada otići sa prednošću od jednog boda ispred Grčke.

Europsko prvenstvo kvalifikacije, Skupina F, 8. kolo
Hrvatska 3 1 Izrael
Strijelci
0:1 T. Hemad (44') 1:1 L. Modric (47')
2:1 E. Da Silva (55') 3:1 N. Jelavic (57')

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice. Hrvatska je pobijedila Izrael 3:1.

88' Izašao je Jelavić, a ušao Nikola Kalinić.

61' Poništen je pogodak Jelaviću zbog zaleđa.

78' Srna iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane dobro puca, ali Ben Chaim ipak brani. Igra se u ovim trenucima 'umrtvila'. Hrvatska sigurno čuva vodstvo i privodi utakmicu kraju.

69' Izlazi Zehavi, a ulazi Etey Shechter.

67' Nesvakidašnja situacija! Eduardo je promašio loptu u izglednoj šansi nakon dodavanja Strinića. Događa se i najboljima.

62' Žuti karton za Srnu! To znači da kapetan hrvatske reprezentacije neće igrati u Ateni.

57' GOOOL!!! Eduardo podiže vodstvo Hrvatske na 3:1. Eduardo je zabio glavom nakon centaršuta Srne.

55' GOOOL!!! Eduardo postiže drugi pogodak nakon sjajnog proigravanja Modrića!

54' Pletikosa sjajno brani slobodnjak Zehavija.

50' Crveni karton za Izrael! 'Pocrvenio' je Ben Haim nakon što je 'nagazio' Eduarda.

47' GOOOL!!! Izjednačenje!!! Gol je postigao Luka Modrić. Potegao je Modrić sa 25 metara i lopta je ušla u rašlje.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Vedran Ćorluka i Ognjen Vukojević izašli su iz igre, a ušli su Tomislav Dujmović i Eduardo da Silva. Izašao je izraelski vratar Aouate, a ušao Ben Cham.

Kraj prvog poluvremena. Izrael vodi 1:0 pogotkom Hemeda iz 44. minute.

45' Nakon ubačaja Ćorluke, Jelavić glavom pucao zamalo poraj gola gostiju.

44' GOOOL!!! Izrael je poveo 1:0. Strijelac je bio Hemed. Vukojević je loše predao jednu loptu na centru igrališa, a Izraelci su brzo odigrali kontru. Hemed je sam izašao pred Pletikosu i hladnokrvno zabio pogodak.

43' Dva vezana kornera za Hrvatsku, no Izraelci se dobro brane.

39' Šansa za Hrvatsku. Strinić je primio loptu na lijevoj strani, desetak metara od gola Izraela, imao je na drugoj stativi Jelavića, no odlučio se na udarac. Nije loše pucao, ali Aouate brani njegov prizemni šut.

38' Žuti karton za Ben Harush zbog zadržavanja igre.

33' Šansa za Hrvatsku. Nikica Jelavić lijepo je primio jednu dugačku loptu, izašao sam pred Aouatea, doduše iskosa s lijeve strane, no spetljao se i lopta je otišla u korner,

30' Hrvatska u ovim trenucima igra presing na zadnju liniju Izraela, no bez konkretnog učinka.

27' U ovom trenutku ponovno se ukazuje liječnička pomoć vrataru Izraela. Aouate se pridigao sa zemlje i nastavlja utakmicu.

26' Kranjčar je opalio s 25 metara nakon dobre finte, ali lopta je prošla pokraj vrata Izraela.

23' Pletikosa je sigurno obranio udarac Zehavija s dvadesetak metara.

22' Aouate je bio u skoku s Mandžukićem. Uhvatio je loptu s malim problemima i držeći se rukom za stomak.

19' Nakon ubačaje Srne s desne strane, Nikica Jelavić napravio je prekršaj na vrataru Izraela. Aouate je ostao ležati na travnjaku, ukazana mu je liječnička pomoć i čini se da će nastaviti utakmicu.

17' Slobodan udarac za Hrvatsku četrdesetak metara od vrata Izraela. Srna je loše ubacio u šesnaesterac gostiju.

13' Korner za Hrvatsku izveo je Srna, no točno u vratara Izraela.

12' Izraelci su ponovno imali dobru šansu, no Zehavi je loše zahvatio loptu na nekih desetak metara od Pletikose.

10' Dobar udarac Ćorluke iskosa s dvadesetak metara, ali Aouate je opet na mjestu.

6' Već u sljedećem napadu dobru šansu je imao Dejan Lovren, no nakon ubačaja iz zaleđa njegov udarcam glavom brani vratar Izraela.

5' Poništen pogodak Izraelu! Khutaba je opalio sa dvadesetak metara, lopta je ušla u mrežu Pletikose, ali čini se da je bilo zaleđe. Za sada se igra otvoreno s obje strane. Čini se da se Izraelci ne namjeravaju samo braniti u ovoj utakmici. Obrana gostiju izlazi visoko.

2' Prekršaj za Izrael dvadesetak metara od vrata Pletikose. No, lopta odlazi daleko preko hrvatskih vrata.

1' Utakmica je počela! Hrvatska je krenula agresivno prema vratima Izraela.

------------------

Tekstualni prijenos i pogotke s ostale 22 kvalifikacijske utakmice koje se igraju danas također možete pratiti na GOL.hr-u.

Nakon što je apsolvirana Malta, hrvatska nogometna reprezentacija od 20 sati u Maksimiru igra osmu utakmicu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2012. godine. Protivnik je Izrael, momčad koja drži treće mjesto u našoj kvalifikacijskoj skupini F sa 13 bodova.

Izabranicima Slavena Bilića važno je dobro odraditi dvoboj s Izraelcima, a prosipanje bodova najgori je mogući scenarij maksimirskog dvoboja.

Bilić se, čini se, u posljednji trenutak odlučio u sami vršak napada ubaciti Nikicu Jelavića, a ne kao što se pretpostavljalo Nikolu Kalinića. U ostatku momčadi nema promjena u odnosu na najave. Na Maksimiru se okupilo oko 15.000 gledatelja. Uoči utakmice premijerno je emitirana nova navijačka pjesma "Srce za vatrene".

Sastavi:

HRVATSKA: Pletikosa - Ćorluka, Lovren, Šimunić, Strinić - Srna, Vukojević, Modrić, Kranjčar - Mandžukić, Jelavić.

IZRAEL: Aouate - Kayal, Gershon, Ben Haim, Ben Harush - Zahavi, Benayoun, Cohen, Kayal - Hemed, Twatha.