Odigrane 23 utakmice

Svi rezultati kvalifikacija za Euro 2012: Grčka osvojila samo bod u Latviji

U utorak su se igrale čak 23 kvalifikacijske utakmice za Europsko prvenstvo koje se igra u Ukrajini i Poljskoj.

Skupina A:

Azerbajdžan - Kazahstan 3-2 (Aliyev 53', Šukurov 62', Javadov 68'/Ostapenko 20')
Austrija - Turska 0-0

Poredak: 1. Njemačka 24 (8), 2. Turska 14 (8), 3. Belgija 12 (8), 4. Austrija 8 (8), 5. Azerbajdžan 7 (8), 6. Kazahstan 3 (8)

Skupina B

Rusija – Irska 0-0
Makedonija – Andora 1-0 (Ivanovski 59')
Slovačka – Armenija 0-4 (Movsisyan 57', Mikhitaryan 70', Ghazaryan 80', Sarkisov 90')

Poredak: 1. Rusija 17 (8), 2. Irska 15 (8), 3. Armenija 14 (8), 4. Slovačka 14 (8), 5. Makedonija 7 (8), 6. Andora 0 (8)

Skupina C

Estonija – Sjeverna Irska 4-1 (Vunk 28', Kink 32', Zenjov 60', Saag 90'/Piroja 40'-ag)
Srbija – Farski Otoci 3-1 (Jovanović 6', Tošić 22', Kuzmanović 69'/Benjaminsen 37')
Italija – Slovenija 1-0 (Pazzini 85')

Poredak: 1. Italija 22 (8), 2. Srbija 14 (8), 3. Estonija 13 (9), Slovenija 11 (9), 5. Sjeverna Irska 9 (8), Farski Otoci 4 (10)

Skupina D

Luksemburg – Albanija 2-1 (Bettmer 27', Joachim 78'/Bogdani 64')
Bosna i Hercegovina – Bjelorusija 1-0 (Misimović 87')

Rumunjska – Francuska 0-0

Poredak: 1. Francuska 17 (8), 2. Bosna i Hercegovina 1 (8), 3. Rumunjska 12 (8), 4. Bjelorusija 12 (9), 5. Albanija 8 (8), 6. Luksemburg 4 (9)

Skupina E

Finska – Nizozemska 0-2 (Strootman 29', De Jong 90')

Moldavija – Mađarska 0-2 (Vanczak 7', Rudolf 83')
San Marino – Švedska 0-5 (Kallstrom 64', Wilhelmsson 70', 90', Olsson 81', Hysen 89')

Poredak: 1. Nizozemska 24 (8), 2. Švedska 18 (8), 3. Mađarska 18 (9), 4. Finska 9 (8), 5. Moldavija 6 (8), 6. San Marino 0 (9)

Skupina F

Hrvatska – Izrael 3-1 (Modrić 47'. Eduardo 55', 57'/Hemed 44')
Latvija – Grčka 1-1 (Cauna 19'/Papadopoulos 84')
Malta – Gruzija 1-1 (Mifsud 25'/Kankava 15')

Poredak: 1. Hrvatska 19 (8), 2. Grčka 18 (8), 3. Izrael 13 (9), 4. Gruzija 10 (9), 5. Latvija 8 (8), Malta 1 (8)

Skupina G

Švicarska – Bugarska 3-1 (Shaqiri 45', 62', 90'/Ivanov 9')
Engleska – Wales 1-0 (Young 35')

Poredak: 1. Engleska 17 (7), 2. Crna Gora 11 (6), 3. Švicarska 8 (6), 4. Bugarska 5 (7), 5. Wales 3 (6)

Skupina H

Danska – Norveška 2-0 (Bendter 24', 44')
Island – Cipar 1-0 (Sigthorsson 5')

Poredak: 1. Poredak 13 (6), 2. Danska 13 (6), 3. Norveška 13 (7), 4. Island 4 (7), 5. Cipar 2 (6)

Skupina I

Škotska – Litva 1-0 (Naismith 50')
Utakmica Španjolska – Lihtenštajn je počela u 22 sata

Tijek utakmica:

Italija - Slovenija 1-0. Talijani su u vodstvo došli preko Giampaolo Pazzinija u 85. minuti

Švicarska - Bugarska 3-1. Hat-trick je postigao Xherdan Shaqiri. Treći pogodak je postigao u posljednjoj minuti utakmice.

Estonija - Sjeverna Irska 4-1. Pogodak je postigao Kaimar Saag u sudačkoj nadoknadi

Završila je utakmica u Latviji. Latvija i Grčka su odigrali neriješeno - na kraju je rezultat bio 1-1. Malta je uspjela osvojiti svoj prvi bod u našoj skupini odigravši s Gruzijom 1-1. Poredak u našoj skupini sada je ovakav: 1. Hrvatska 19 (8), 2. Grčka 18 (8), 3. Izrael 13 (9), 4. Gruzija 10 (9), 5. Latvija 8 (8), 6. Malta 1 (8)

San Marino - Švedska 0-5. Dva pogotka za Šveđane pred kraj utakmice su postigli Tobias Hysen i Cristian Wilhelmsson.

Završile su dvije utakmice u skupini D. Luksemburg je pobijedio Albaniju s 2-1, a Bosna i Hercegovina Bjelorusiju s 1-0. Poredak u skupini D trenutno je ovakav: 1. Francuska 16 (7), 2. BiH 16 (8), 3. Bjelorusija 12 (9), 4. Rumunjska 11 (7), 5. Albanija 8 (8), 6. Luksemburg 4 (8)

Završila je utakmica Danska - Norveška. Danci su slavili s 2-0, a poredak nakon ove utakmice je ovakav: 1. Portugal 13 (6), 2. Danska 13 86), 3. Norveška 13 (7), 4. Cipar 2 (5), 5. Island 1 (6)

Završila je utakmica između Slovačke i Armenije. Armenci su priredili veliko iznenađenje pobijedivši s 4-0 i tako zakomplicirali situaciju u skupini B. Poredak u toj skupini je nakon današnjih utakmica ovakav: 1. Rusija 17 (8), 2. Irska 15 (8), 3. Armenija 14 (8), 4. Slovačka 14 (8), 5. Makedonija 7 (8), 6. Andora 0 (8)

Latvija - Grčka 1-1. Grci su uspjeli izjednačiti rezultat u Latviji. Strijelac u 84. minuti je Kyriakos Papadopoulos

Škotska - Litva 1-0. Škoti su poveli preko Stevena Naismitha u 50. minuti

San Marino - Švedska 1-3. Strijelac je Martin Olsson u 81. minuti

22.00 Počela je utakmica skupine I između Španjolske i Lihtenštajna

Slovačka - Armenija 0-4. Potpuni potop domaćina. Strijelac 4. pogotka za Armeniju je bio Artur Sarkisov u 90. minuti

Bosna i Hercegovina - Bjelorusija 1-0. Trebalo je proći 87 minuta da bi naši susjedi postigli pogodak. Strijelac je bio Zvjezdan Misimović

Završila je utakmica Makedonija - Andora. Domaćini su pobijedili s 1-0, a poredak u skupini B nakon ove utakmice je ovakav: 1. Rusija 17 (8), 2. Irska 15 (8), 3. Slovačka 14 (7), 4. Armenija 11 (7), 5. Makedonija 7 (8), 6. Andora 0 (8)

San Marino - Švedska 0-1. Strijelac je Christian Wilhelmsson, a minuta 70.

Srbija - Farski Otoci 3-1. Strijelac je Zdravko Kuzmanović u 69. minuti

Slovačka - Armenija 0-3. Armenci ne posustaju. Sada je strijelac bio Gevorg Ghazaryan u 80. minuti.

Švicarska - Bugarska 2-1. Svoj drugi pogodak postigao je Xherdan Shaqiri u 62. minuti

Završila je utakmica između Hrvatske i Izraela. Naši reprezentativci su slavili s 3-1. Poredak nakon ove utakmice u skupini F je ovakav: 1. Hrvatska 19 (8), 2. Grčka 17 (7), 3. Izrael 13 (9), 4. Gruzija 9 (8), 5. Latvija 7 (7), 6. Malta 0 (7). Sada čekamo da završi utakmica Latvija-Grčka.

San Marino - Švedska 0-1. Napokon su Šveđani zabili pogodak. Strijelac je Kim Källström u 64. minuti.

Luksemburg - Albanija 2-1. Opet je Luksemburg poveo. Sada je strijelac Aurélien Joachim. Minuta je 78.

Estonija - Sjeverna Irska 3-1. Sergei Zenjov je bio strijelac u 59. minuti

Slovačka - Armenija 0-2. Veliko iznenađenje u Slovačkoj. Henrik Mkhitaryan je u 70. minuti povećao vodstvo Armenaca.

Završila je utakmica Moldavija - Mađarska. Mađari su pobjedili s 2-0, a nakon ove utakmice poredak u skupini E je ovakav: 1. Nizozemska 24 (8), 2. Mađarska 18 (9), 3. Švedska 15 (7), 4. Finska 5 (8), 5. Moldavija 6 (8), 6. San Marino 0 (8)

Luksemburg - Albanija 1-1. U 64. minuti je izjednačio Erjon Bogdani

Slovačka - Armenija 0-1. Armence je u vodstvo doveo Yura Movsisyan u 57. minuti

Moldavija - Mađarska 0-2. Prednost je povećana u 83. minuti, a strijelac je Gergely Rudolf

Makedonija - Andora 1-0. Makedonce je u vodstvo doveo Mirko Ivanovski u 59. minuti

Švicarska - Bugarska 1-1. Xherdan Shaqiri je u posljednjoj minuti prvog poluvremena izjednačio rezultat

Engleska - Wales 1-0. Ashley Young je u 35. minuti doveo Engleze u vodstvo.

Hrvatska - Izrael 3-1. Eduardo je postigao dva pogotka u samo tri minute. Prvo je u 55. minuti doveo Hrvatsku u vodstvo, a onda je prednost povećao na 3-1. Na njemu je Ben Haim i zaradio crveni karton

Estonija - Sjeverna Irska 2-1. I ovaj put je jedan Estonac postigao pogodak, samo što je Raio Piiroja zatresao vlastitu mrežu

Srbija - Farski Otoci 2-1. Gostujući kapetan Fródi Benjaminsen ne dopušta da se utakmica odluči već u prvom dijelu. Igra se 37. minuta

Hrvatska - Izrael 1-1. Fantastičnim pogotkom Luke Modrića naši su reprezentativci izjednačili na 1-1

Estonija - Sjeverna Irska 2-0. Pogotci padaju diljem Europe. Sada je strijelac Tarmo Kink i to u 31. minuti

Danska - Norveška 2-0. Nicklas Bendtner je svojim drugim pogotkom povećao vodstvo svoje reprezentacije u 44. minuti

Estonija - Sjeverna Irska 1-0. Strijelac je Martin Vunk u 28. minuti utakmice

Srbija - Farski Otoci 2-0. Zoran Tošić je povećao vodstvo Srba u 26. minuti

21.00 Počela je utakmica Škotska - Litva u skupini I

Malta - Gruzija 1-1. Michael Mifsud je postigao pogodak hrvatskoj reprezentaciji, a sada je zabio i Gruziji.

Finska - Nizozemska 0-2. Pogodak je u 90. minuti postigao Luuk de Jong. Utakmica je završila ovim rezultatom, a nakon završetka ove utakmice poredak u skupini E je ovakav: 1. Nizozemska 24 (8), 2. Švedska 15 (7), 3. Mađarska 15 (8), 4. Finska 9 (8), 5. Moldavija 6 (7), San Marino 0 (8). Nizozemska je trenutno osigurala najmanje drugo mjesto u skupini.

Island - Cipar 1-0. Pogodak je postigao Kolbeinn Sigthórsson u 5. minuti.

Latvija - Grčka 1-0. Srećom po našu reprezentaciju, Aleksandrs Cauņa je doveo Latvijce u vodstvo protiv Grčke

Švicarska - Bugarska 0-1. Ivan Ivanov je postigao pogodak u 9. minuti

Danska - Norveška 1-0. Strijelac je Nicklas Bendtner u 24. minuti.

Malta - Gruzija 0-1. Gruzijce je u vodstvo doveo Jaba Kankava u 15. minuti.

Luksemburg - Albanija 1-0. Pogodak je postigao Gilles Bettmer u 27. minuti.

Hrvatska - Izrael 0-1. Nakon dominacije Hrvatske ipak smo primili pogodak. Pogodak za Izraelce u 44. minuti je postigao Tomer Hemed.

20:45 Počele su još tri utakmice: Italija - Slovenija (skupina C), Engleska - Wales (skupina G), Island - Cipar (skupina H)

Srbija - Farski Otoci 1-0. Pogodak je postigao Milan Jovanović u 6. minuti utakmice.

20.30 Počelo je čak 8 utakmica: Austrija - Turska (skupina A), Estonija - Sjeverna Irska (skupina C), Srbija - Farski Otoci (skupina C), Rumunjska - Francuska (skupina D), San Marino - Švedska (skupina E), Latvija - Grčka (skupina F), Malta - Gruzija (skupina F) i Švicarska - Bugarska (skupina G)

20.15 Počele su utakmice Bosna i Hercegovina - Bjelorusija (skupina D), Slovačka - Armenija (skupina B), Luksemburg - Albanija (skupina D), Danska - Norveška (skupina H)

20.00 Počela je utakmica između Hrvatske i Izraela koju možete pratiti u našem tekstualnom prijenosu. U skupini B počela je utakmica između Makedonije i Andore

Moldavija - Mađarska 0-1. Pogodak je u 7. minuti postigao Vilmos Vanczák

19.45 Počela je i druga večerašnja utakmica u skupini E. U Moldaviji gostuje Mađarska

Finska - Nizozemska 0-1. Nizozemci nastavljaju uspješan reprezentativan tjedan. Pogodak je postigao Kevin Strootman u 29. minuti

19.00 Počela je utakmica između Finske i Nizozemske u skupini E.

Završila je i utakmica između Azerbejdžana i Kazahstana. Domaćini su pobijedili s 3-2, a nakon ove utakmice poredak u skupini A je sljedeći: 1. Njemačka 24 (8), 2. Turska 13 (7), 3. Belgija 12 (8), 4. Austrija 7 (7), 5. Azerbajdžan 7 (8), 6. Kazahstan 3 (8)

Završila je utakmica između Rusije i Irske. Završilo je 0-0, a Rusi su bili puno bolja momčad i svih 90 minuta napadali, ali bez učinka. Sada je poredak u skupini B ovakav: 1. Rusija 17 (8), 2. Irska 15 (8), 3. Slovačka 14 (7), 4. Armenija 11 (7), 5. Makedonija 4 (7), 6. Andora 0 (7)

Azerbajdžan - Kazahstan 3-2. Vitali Jevstigneev je u 77. minuti smanjio na 3-2.

Azerbajdžan - Kazahstan 3-1. Sada je strijelac bio Vagif Javadov iz slobodnog udarca u 68. minuti.

Azerbajdžan - Kazahstan 2-1. Potpuni preokret Azerbajdžanaca. Logvinenko je srušio Alijeva u kaznenom prostoru, a Mahir Šukurov je bio precizan i doveo Azerbajdžan u vodstvo. Igra se 62. minuta.

Azerbajdžan - Kazahstan 1-1. Pogodak za domećine postigao je Rauf Alijev u 53. minuti

Završena su prva poluvremena u Azerbajdžanu i Rusiji. U prvih 45 minuta vidjeli smo jedan gol, onaj Ostapenka iz Kazahstana. Rusi su imali nekoliko odličnih šansi protiv Irske, spašavali su Irci gol i s gol crte, ali je ostalo 0-0.

Azerbajdžan - Kazahstan 0-1. Prvi današnji gol postigao je Sergej Ostapenko i doveo Kazahstan u vodstvo u gostima kod Azerbajdžana. Kazahstanski nogometaš je gol postigao u 20. minuti utakmice. U Rusiji je još uvijek 0-0 iako ruski nogometaši rade veliki pritisak na gol vratara Givena. Ipak, još uvijek su neuspješni.

17.00 Počele su utakmice Azerbajdžan-Kazahstan i Rusija-Irska. Azerbejdžan i Kazahstan nemaju nikakvih šansi za osvajanje jednog od prva dva mjesta u skupini A već se bore za izbjegavanje posljednjeg mjesta. S druge strane, Rusija i Irska igraju dosta važnu utakmicu. Ona reprezentacija koja danas pobjedi učinit će veliki korak prema osvajanju prva dva mjesta, ali neće ih i osigurati jer je i Slovačka u igri.

Diljem Europe mnoge reprezentacije traže što bolji rezultat za plasman na završni turnir gdje će se 16 reprezentacija boriti za naslov prvaka Europe. Uz domaćine Poljsku i Ukrajinu svoj je nastup već osigurala i reprezentacija Njemačke koja je osigurala prvo mjesto u skupini A. Danas će se možda saznati i još poneki putnici, a raspored utakmica je sljedeći:

Skupina A
Azerbajdžan – Kazahstan (početak u 17 sati)
Austrija – Turska (20.30)
Poredak: 1. Njemačka 24 boda (8 utakmica), 2. Turska 13 (7), 3. Belgija 12 (8), 4. Austrija 7 (7), 5. Azerbajdžan 4 (7), 6. Kazahstan 3 (7)