breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade"
Ovacije starom liscu

Majstor ostaje majstor: Ševa se bacio k'o mladić i 'preokrenuo' Ibru!

U svojoj prvoj utakmici uopće na završnici jednog Europskog prvenstva nogometaši Ukrajine zahvaljujući dvostrukom strijelcu Andriju Ševčenku pobijedili su Švedsku 2-1 u 1.kolu skupine D u Kijevu...

U obračunu dvojice velikih napadača stariji Ukrajinac je uspio preokrenuti vodstvo koje je Šveđanima priskrbio Zlatan Ibrahimović, te donijeti domaćinima Eura vodstvo na ljestvici skupine D nakon prvog kola.

Nakon što je Ibrahimović prvi zaprijetio u 17. minuti udarcem s lijeve strane u dalji kut, a vratar Ukrajinaca Pjatov taj pokušaj odbio rukom, uslijedilo je buđenje domaćih.

U 23. minuti Ševčenko je ušao u kazneni prostor Šveđana i pucao u dalji kut, ali je lopta otišla za malo pored lijeve vratnice. Desetak minuta kasnije Voronjin je snažno šutirao, ali je Isaksson loptu uspio boksati jer je išla po sredini vrata.

Najbliže vodstvu Švedska je bila u 39. minuti kada je na centaršut s desne strane Ibrahimović glavom gađao kontra-stranu već savladanog Pjatova, no lopta je pogodila vratnicu.

Pravi vatromet dogodio se u nastavku, a svim trima pogocima kumovale su ozbiljne greške u obrani. Poveli su Šveđani nakon akcije koja je krenula s desne strane. Smušena obrana Ukrajinaca nije uspjela otkloniti prijetnju, a potom je lopta prebačena do Källströma na lijevoj strani. Ovaj je na kratkom prostoru proigrao Ibrahimovića koji neometan s ruba peterca lakoćom posprema loptu u mrežu. Veznjak Lyona koji je asistirao Ibrahimoviću sa sedam dodavanja za pogodak bio je i najbolji u tom segmetnu tijekom kvalifikacija, a i na Euru čini se nastavlja u tom ritmu.

Ukraine 2 1 Sweden hoofoot.com 11/06/2012... by hoofoot

Međutim, radost Šveđana trajala je vrlo kratko. Tri minute kasnije na idealan ubačaj Jarmolenka, Ševčenko utrčava na prvu vratnicu ispred švedskog braniča Melberga i glavom donosi poravnanje.

Igrala se 72. minuta kada je korner s lijeve strane za Ukrajince izveo Konopljanka, a Ševčenko još jednom koristi loše postavljanje obrane, te iz trka s prve vratnice skreće loptu u mrežu Isakssona za erupciju oduševljenja na Olimpijskom stadionu u Kijevu.

Jedini konkretan na drugoj strani bio je i dalje Ibrahimović čiju je "bombu" s 18 metara u 76. minuti Pjatov fantastičnom rekacijom uspio odbiti, a Zlatan je bio i kreator zadnje velike prilike za poravnanje u 90. minuti. Krasnim proigravanjem Ibrahimović je prebacio obranu Ukrajine, a sam je ispred Pjatova bio Elmander. No, njegov udarac otišao je preko gola.

Europsko nogometno prvenstvo, skupina D, 1. kolo:

Ukrajina – Švedska 2-1 (Ševčenko 55, 62 / Ibrahimović 52)

Francuska – Engleska 1-1 (Nasri 39 / Lescott 30)

Tijek utakmice: Ukrajina - Švedska 2:1

90' Kraj utakmice. Ukrajina je pobijedila 2:1.

90' Sto postotna šansa za Švedsku. Elmander i Ibrahimović odigrali su sjajan dvostruki dupli pas, Ibra je prvi odigrao petom, Elmander je izašao sam pred Pjatova, no pucao je preko gola.

81' Standing ovation za Ševčenka kojeg je Blohin izvukao iz igre, a ušao je Milevskij.

76' Topovski udarac Ibrahimović s vrha šesnaesterca, Pjatov brani.

61' GOOOL!!! Ukrajina je povela 2:1. Ševčenko je opet zabio glavom.

Ukraine 2 1 sweden hoofoot.Com 11/06/2012 by hoofoot

55' GOOOL!!! Ukrajina je izjednačila na 1:1. Strijelac je Ševčenko. Bacio se Ševa kao mladić na centaršut s desne strane i proslijedio loptu u mrežu Isakssona.

52' GOOOL!!! Švedska je povela golom Ibrahimovića. Švedska zvijezda iskoristila je pomutnju u ukrajinskoj obrani i lagano poentirala iz blizine.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

39' Najveća šansa za Švedsku. Ibrahimović je udarcem glavom pogodio vanjski dio stative.

35' Dobar udarac Voronjina, ali brani Isaksson.

33' Igra se oprezno, lopta je uglavnom na centru igrališta.

23' Šansa za Ševčenka, ali iskusni ukrajinski napadač loše je pucao iskosa s lijeve strane.

11' Nema ozbiljnijih šansi. Källström je zaradio žuti karton.

1' Utakmica je počela.

U Švedskoj su sve oči uprte u Milanovu zvijezdu Zlatana Ibrahimovića, trenutačno ponajboljeg svjetskog napadača. Puno toga će ovisiti o Ibrinoj inspiraciji, no i Ukrajina ima svoje adute. Osim na iskusnog Ševčenka, treba obratiti pažnju na omalenog Jevgenija Konpoljanku, talentiranog veznjaka Dnjipra za kojeg mnogi smatraju da bi mogao obilježiti Euro.

Sastavi:

Ukrajina: Pjatov – Husev, Kačeridi, Mihalik, Selin – Timoščuk, Nazarenko, Jarmolenko, Konopljanka – Ševčenko, Voronjin

Švedska: Isaksson - Lustig, Mellberg, Granqvist, Olsson - Elm, Källström, Larsson, Toivonen - Ibrahimović, Rosenberg

Glavni sudac: Cüneyt Çakır (TUR)