Pogledajte golove

Talijani slavili uz pomoć Hrvata, Ibra spasio Švedsku velike sramote!

Nogometna reprezentacije Italije izvukla je "živu glavu" s vrućeg gostovanja kod Armenije u sklopu 3. kola skupine B kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. godine, koje će se održati u Brazilu, te slavila s 3-1...

Italija je, uz malu pomoć hrvatskih sudaca, Marija Strahonje i njegovih pomoćnika, vrlo rano došla do vodstva. Pri pokušaju da blokira ubacivanje u peterac jedan je igrač Armenije pogođen u ruku nakon čega je Strahonja pokazao na 11 metara. Usporena snimka pokazala je da armenski reprezentativac nije imao namjeru podmetnuti ruku, te da mu je ista bila vrlo blizu tijela, odnosno glave.

Andrea Pirlo bio je siguran realizator najstrože kazne za vodstvo "azzurra" u 11. minuti prvog poluvremena. Vodstvo gostiju trajalo je svega 17 minuta kada je napadač kijevskog Dinama, Henrik Mitarjan, prošao pored talijanskog braniča, te iskosa, uz povlačenja s leđa, u padu pogodio za 1-1.

Rezultat se nije mijenjao sve do 64. minute kada je strijelac prvog pogotka Pirlo ubacio s desne strane talijanskog napada, a Daniele De Rossi iz neposredne blizine glavom, uz pomoć grede, doveo Italiju u novo vodstvo.

De Rossi je 18 minuta kasnije bio i asistent kod trećeg pogotka kada je iz slobodnog udarca ubacio visoku loptu, a najviše je skočio njegov suigrač iz Rome Pablo Osvaldo, strijelac dva pogotka u utakmici protiv Bugarske u 1. kolu.

szólj hozzá: Armenia vs Italy 1:3 MATCH HIGHLIGHTS

Recimo i da je Armenija do drugog pogotka Italije sjajno stajala na travnjaku, te je imala i nekoliko vrlo dobrih prilika, ali su svi reprezentativci redom bili neprecizni ili je Gianluigi Buffon bio na visini zadatka.

U velikim su problemima bili švedski nogometaši na gostovaju kod Farskih Otoka u dvoboju skupine C. Na kraju su ipak došli do pobjede 2-1.

Prvo je poluvrijeme u Torshavnu završilo bez pogodaka, a onda su domaći senzacionalno poveli preko Rogvija Baldvinssona u 57. minuti. Jedna od najslabijih reprezentacija u Europi ipak nije izdržala. Zlatan Ibrahimović je osam minuta kasnije proigrao Alexandra Kačaniklića za 1-1, a onda je u 75. minuti napadač PSG-a sam zabio za pobjedu do koje se očekivao puno lakši put.

U istoj skupini Austrija je na gostovanju kod Kazahstana odigrala samo neodlučeno bez pogodaka.

I Češka se u sklopu skupine B prilično namučila protiv još jednog “liliputanca” europskog nogometa - Malte. Gosti su u Plzenu izvukli 1-1 nakon prvih 45 minuta, ali su domaći do kraja ipak postavili stvari na svoje mjesto i slavili s 3-1. Gebre Selassie, Pekhart i Rezek su bili strijelci za Češku.(TS)