Slabo prvo poluvrijeme

Švicarska u posljednjih 15 minuta slomila Peru

Reprezentacija Švicarske odradila je posljednji pripremni susret uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo u Brazil. U Luzernu je ugostila reprezentaciju Perua i slavila s 2-0...

PRATITE SVE VIJESTI UOČI SVJETSKOG PRVENSTVA U BRAZILU

Pred rasprodanim stadionom u Luzernu Švicarska je odnijela pobjedu iako nije oduševila igrom. Otpor čvrstih Peruanaca slomljen je u posljednjih 15 minuta kada su pogotke postigli Stephan Lichtsteiner i Xherdan Shaqiri.

Prvih 45 minuta nije donijelo zanimljiv nogomet, igrači su se više čuvali ozljeda i nije bilo nekih velikih prilika. Tek u nastavku Švicarska je zaigrala bolje što je rezultiralo pogocima.

Domaćin je obranu Perua probio u 78. minuti kada je Shaqiri odlično ubacio na pet metara, a Lichtsteiner sjajno skočio i poslao loptu glavom u mrežu.

Šest minuta kasnije susret je odlučen. Ovaj put je Inler odličnom dugačkom loptom pronašao Shaqirija, ovaj pobjegao čuvaru i iskosa kroz noge vrataru pogodio za 2-0. (TS)