Sturridge potvrdio prolaz Britanaca

Je li ovo moguće? Pogledajte nevjerojatan promašaj Neymara

U susretima zadnjeg 3. kola natjecanja po skupinama na olimpijskom turniru za nogometaše nije bilo iznenađenja, a u izravnom dvoboju Egipat je pobjedom protiv Bjelorusije izborio četvrtfinale...

U skupini A domaćini Britanci su zgoditkom napadača Chelseaja Daniela Sturridgea iz 45. minute došli do pobjede nad Urugvajom, dok je Senegalu i remi 1-1 s Ujedinjenim Arapskim Emiratima bio dovoljan za četvrtfinale.

U dvije utakmice u skupini B viđen je samo jedan pogodak. Peralta je bio strijelac za slavlje Meksikanaca protiv Švicarske 1-0, a u drugom ogledu Južna Koreja i Gabon su odigrali bez golova, pa će u četvrtfinale iz ove skupine Meksiko i Južna Koreja.

szólj hozzá: Great Britain 1-0 Uruguay

Jedina reprezentacija s maksimalnim učinkom u skupnoj fazi natjecanja je Brazil koji je u 3. kolu pogocima Danila, Leandra Damiaa i Sandra s uvjerljivih 3-0 bio bolji od Novog Zelanda. Utakmica će ostati zapamćena ponajviše po nevjerojatnom promašaju Neymara, najveće brazilske zvijezde. Promašio je prazan gol s nekoliko metara. U drugom srazu nogometaši Egipta i Bjelorusije u izravnom su dvoboju odlučivali o drugom putniku među osam najboljih iz skupine C. Na koncu slavili su "faraoni"s 3-1, a svi su golovi postignuti u drugom poluvremenu.

I naposlijetku, u skupini D dva susreta bez pogodaka. Japan i Honduras su mirno odradili svoju utakmicu uz saznanje da su već osigurali nastavak natjecanja, dok je slab nastup u Londonu Španjolska zaključila prvim bodom u ogledu s Marokom i zadnjim mjestom u skupini.

Parovi četvrtfinala su Brazil i Honduras, Japan i Egipat, zatim Velika Britanija i Južna Koreja, te Meksiko i Senegal, a sve utakmice na rasporedu su u subotu. (TS)