Prijateljske utakmice

Španjolci se jedva spasili senzacije protiv Čilea, Urugvaj slavio kod domaćina Eura!

Španjolska je nogometna reprezentacija drugim pogotkom Cesca Fabregasa u drugoj minuti sudačke nadoknade pobijedila Čile 3-2, nakon što su na poluvremenu prijateljskog ogleda svjetski prvaci zaostajali 2-0...

Mauricio Isla i Eduardo Vargas zabili su za Čile u prvom poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz protiv aktualnih svjetskih i europskih prvaka. Ulaskom Inieste u nastavku Španjolska je počela igrati puno bolje, a sam razigravač Barcelone zabio je za smanjenje na 2-1. Isti igrač asistirao je svom novom suigraču iz kluba Fabregasu u 71. minuta za izjednačenje.

Fabregas je u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena najprije promašio jedanaesterac, ali je dobio priliku za novi udarac, jer mu se lopta odbila ravno u noge, koju nije promašio.

Španjolska u utorak nastavlja svoj uvjerljiv put kroz kvalifikacije za Euro2012. godine protiv Lihtenštajna kod kuće.

Jedan od domaćina Europskog prvenstva iduće godine, Poljska, remizirala je na svom stadionu protiv reprezentacije Meksika. Pawel Brozek zabio je za vodstvo domaćina u 27. minuti utakmice, ali je nakon samo sedam minuta izjednačio napadač Manchester Uniteda Javier Hernandez.

Meksiko je imao pregršt prilika za postizanje drugog zgoditka, ali je poljski vratar Przemyslaw Tyton briljirao na golu.

Spomenimo još da je nedavni osvajač južnoameričkog nogometnog prvenstva Copa Americe, Urugvaj, slavio u prijateljskoj utakmici na gostovanju kod drugog domaćina Eura Ukrajine.

Unatoč tome što su Ukrajinci dva puta vodili, to nije zasmetalo južnoameričku momčad da na kraju upiše 3-2 pobjedu. Jarmolenko je doveo Ukrajinu u vodstvo u prvoj minuti utakmice, a Gonzalez je izjednačio u 43. Nakon pogotka činilo se da će poluvrijeme završiti tim rezultatom, ali je Konopljanka samo minutu nakon izjednačujućeg, zabio pogodak za ponovno vodstvo svoje momčadi.

U nastavku je Urugvaj golovima Lugana i Hernandeza stigao do potpunog preokreta što definitivno nije dobra vijest za domaćina koji će jamačno imati velikih očekivanja idućeg ljeta kada će ugostiti najbolje momčadi Europe u tom trenutku.