Remi Nizozemaca

Slovačka šokirala Zenicu, BiH upisala prvi poraz!

Prvi poraz u kvalifikacijskom ciklusu za SP pretrpjela je Bosna i Hercegovina.

Izabranici Safeta Sušića u Zenici su imali meč-loptu protiv Slovačke, ali su izgubili 0:1. Jedini pogodak postigao je u 78. minuti utakmice Viktor Pecovsky.

Reprezentacije Italije, Njemačke i Nizozemske dodatno su se približile izravnom plasmanu na Svjetsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Brazilu…

Italija je u sklopu skupine B u Palermu došla do minimalne pobjede (1:0) protiv Bugarske, a jedini je strijelac u 38. minuti bio napadač Genoe Alberto Gilardino. Azzurri su uvjerljivo prvi u skupini sa 17 bodova, a borba za drugo mjesto je sada potpuno otvorena. Bugarska, naime, ima deset bodova, a po bod manje imaju Češka, Armenija i Danska. Senzaciju su u petak napravili Armenci koji su Pragu pobijedili Češku s 2:1, a istim su rezultatom Danci slavili na Malti.

U skupini C Njemačka je u Münchenu nadigrala Austriju s 3:0 golovima Miroslava Klosea, Tonija Kroosa i Thomasa Müllera. Kloseu je to bio 68. pogodak u dresu reprezentacije čime se na vječnoj ljestvici izjednačio s legendarnim Gerdom Müllerom. Nijemci na ljestvici imaju pet bodova više od Švedske koja je u petak napravila značajan korak prema drugom mjestu, pobijedivši u Dublinu Irsku s 2:1. Domaći su poveli golom Robbieja Keanea, ali su Johan Elmander i Anders Svensson kreirali preokret.

U skupini D Nizozemska je ispustila prve bodove u ovom kvalifikacijama. Štoviše, svjetski su doprvaci u Estoniji bili na rubu poraza, ali je u sudačkoj nadoknadi Robin van Persie zabio za konačnih 2:2 iz penala koji je sam izborio. Nizozemska je vodila od druge minute pogotkom Arjena Robbena, da bi Konstantin Vassiljev s dva gola donio domaćima preokret.

I s ovim remijem je Nizozemska uvjerljivo prva u skupini, ima šest bodova više od Rumunjske koja je u petak u Bukureštu nadigrala Mađarsku s 3:0.

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2014. godine:

skupina B

Češka - Armenija 1:2 (Rosicky 70 / Mkrtčjan 31, Ghazarjan 90+2)

Malta - Danska 1:2 (Failla 38 / Andreasen 2, Camilleri 52-ag)

Italija - Bugarska 1:0 (Gilardino 38)

Redoslijed: 1. Italija 17 (7), 2. Bugarska 10 (7), 3. Češka 9 (7), 4. Armenija 9 (7), 5. Danska 9 (7), Malta 3 (7)

skupina C

Kazahstan - Farski otoci 2:1 (Žumaskaljev 50 - 11m, Finončenko 64 / Benjaminsen 23)

Njemačka - Austrija 3:0 (Klose 33, Kroos 51, Müller 88)

Irska - Švedska 1:2 (Keane 22 / Elmander 33, Svensson 57)

Redoslijed: 1. Njemačka 19 (7), 2. Švedska 14 (7), 3. Austrija 11 (7), 4. Irska 11 (7), 5. Kazahstan 4 (7), 6. Farski otoci 0 (7)