'Kao da ima 20'

Ševčenko: Ovo je povijesna pobjeda; Ibra: Nismo smjeli izgubiti!

Ibrahimović dobar, Ševčenko još bolji, tako bismo mogli sumirati učinak aktualnog i bivšeg napadača AC Milana u ogledu njihovih reprezentacija u Kijevu, u 1. kolu D-skupine na Euru, u kojem je Ukrajina svladala Švedsku s 2-1...

Zlatan Ibrahimović doveo je Šveđane u vodstvo u 52. minuti pogotkom iz blizine nakon dobrog dodavanja Källströma. Nakon toga je na scenu stupio 35-godišnji ukrajinski heroj Andrij Ševčenko. Dvama odličnim udarcima glavom preokrenuo je utakmicu i donio pobjedu Ukrajini. Poentirao je u 55. i 62. minuti.

''Osjećam se izvrsno, kao da imam 20, a ne 35 godina. Ovo je za nas bila velika pobjeda, povijesna pobjeda! Sad osjećam manje adrenalina u tijelu, a više u glavi. Pokušao sam dati ono najbolje od sebe na terenu i uspio sam. Želim se zahvaliti svima koji su me podržali da budem fizički spreman za Euro. Imao sam nekih problema prije turnira, ali sada sam tu i spreman'', izjavio je ''Ševa'' za njemačku nacionalnu TV-postaju ZDF.

Ukrajina je na vrhu ljestvice, budući su u drugoj utakmici skupine Francuska i Engleska odigrale 1-1.

''Vjerujem da možemo napraviti puno na ovom natjecanju'', dodao je Ševčenko.

Zanimljivu caku novinarima je otkrio ukrajinski 59-godišnji izbornik Oleg Blohin.

''Rekao sam Ševčenku da sam sanjao da će zabiti dva gola na utakmici. Nije mi vjerovao.''

Onda je ponudio svoje viđenje dvoboja.

''U prvom dijelu smo bili bolji. U redu, Ibrahimović je imao dobru šansu, ali mi smo generalno bili bolji. Početkom nastavka smo primili gol. Moram se zahvaliti momčadi što je bila u stanju odgovoriti s dva pogotka za našu pobjedu. Nisamo dobro odigrali završne minute utakmice, jer nas je sputavao veliki pritisak u nastojanju da očuvamo pobjedu. No, moram reći da su Šveđani odlična momčad i držim da će biti vrlo tvrd orah sljedećim suparnicima u skupini.''

Nakon što je pohvalio Švedsku, odmah je i pokudio Skandinavce, koji su ga optužili da je ''posložio taktiku za remi''.

''Baš naprotiv, ja mislim da je Švedska ta koja je nastojala igrati na jedan bod. Oslanjali su se samo na kontranapade koje su pripremali za Ibrahimovića. Osim toga, zabili su gol dok je jedan naš igrač ležao na travnjaku, to nije bilo baš korektno od njih. Sudac je trebao zaustaviti igru'', smatra Blohin.

Zlatan Ibrahimović drži da se njegovoj vrsti nije smio dogoditi poraz.

''Nikako nismo smjeli izgubiti ovu utakmicu. Ovo je teško progutati. Vodili smo 1-0 i kontrolirali dvoboj. No, situacija je takva kakva je. Ostaju nam još dvije utakmcie u kojima moramo ostaviti bolji dojam'', izjavio je Zlatan. (TS)

Dragi navijači na Euru ili u domovini, šaljite nam svoje fotografije navijanja, slavlja i podrške hrvatskoj reprezentaciji na moj.report@novatv.hr. Najbolje ćemo objaviti na našem portalu.