Keržakov presudio

Rusija bacila Cristiana Ronalda i Portugal na koljena

Pogotkom Aleksandra Keržakova već u šestoj minuti utakmice, ruska nogometna reprezentacija je pobijedila Portugal s 1-0 u skupini F kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine...

Momčad Fabija Capella je već u ranoj fazi dvoboja na stadionu Lužniki u Moskvi došla do pogotka kojim se napokon revanširala Portugalcima za težak poraz 7-1 koji su joj nanijeli prije osam godina u kvalifikacijanma za SP 2006. Ujedno, zanimljivo je spomenuti da je ovo Rusima već sedmi kvalifikacijski ogled zaredom (računajući i kvalifikacije za Euro 2012.) u kojem nisu primili pogodak.

Jedini je gol u petak pao nakon što je je Pepe izašao gotovo do centra u pokušaju da napravi pritisak na Romana Širokova. No, veznjak Zenita se pokazao mudrijim i jednim je dodirom lopte sjajno proigrao klupskog suigrača Keržakova koji je izbio sam pred Ruija Patricija i zabio, pokazalo se, pobjednički pogodak.

Russia 1-0 Portugal footyroom.com by Futbol2101

Portugalci predvođeni Cristianom Ronaldom su nakon toga napravili pritisak, ali nisu mogli ni do boda. Uz to su ostali i bez Fabija Coentraa koji je zbog ozljede morao napustiti igru u 20. minuti.

Rusija nakon tri utakmice u skupini ima maksimalnih devet bodova, tri više od Portugala. (TS)