Odgovara Hrvatskoj

Remi Škotske i Srbije na Hampden Parku: Drama u završnici!

U posljednjoj utakmici 1. kola kvalifikacijske skupine A za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu, u kojoj je i Hrvatska, u Glasgowu su Škotska i Srbija odigrale 0-0...

Nakon što su Hrvatska i Belgija u petak pobjedama nad Walesom u gostima i Makedonijom doma startala u novi kvalifikacijski ciklus s tri boda, u preostalom susretu 1. kola, u dosta skromnoj nogometnoj predstavi, Škotska i Srbija su osvojile po bod odigravši bez pogodaka na Hampden Parku u Glasgowu. Ovaj rezultat odgovara hrvatskoj reprezentaciju, jer su na ovaj način i Škotska i Srbija ostale bez dva boda.

U prvom poluvremenu gosti su više pazili na svoja vrata, dok agresija domaćih izuzev pokušaja Snodgrassa u 22. minuti kojeg je osujetio srpski vratar Stojković, nije davala konkretnijih rezultata. Dosta se otvorenije igralo u nastavku kojeg su izabranici Siniše Mihajlovića započeli znatno ofenzivnije. Najbolja prigoda u tom periodu bio je pokušaj lijevog braniča Manchester Cityja Aleksandra Kolarova čiji je udarac iskosa s lijeve strane završio nekoliko centimetara pored vratnice već svladanog McGregora.

Za domaće je uzvratio suigrač Nikice Jelavića iz Evertona Steven Naismith koji slijeva izlazi ispred Stojkovića, prebacuje ga, ali lopta odlazi pored daljnje vratnice.

Velika su uzbuđenja viđena u samoj završnici. Prvo je srpska desetka Dušan Tadić, koji je u igru ušao u nastavku ogleda, istrčao sam prema McGregoru koji ipak uspjeva obraniti njegov pokušaj, da bi potom s druge strane s desetak metara neometan šutirao Forrest, ali se i ovaj puta istakao Stojković i sačuvao bod svojoj reprezentaciji.

Bila je ovo peta utakmica Siniše Mihajlovića na kormilu nacionalne momčadi, a još se nakon tri poraza i dva remija traži prva pobjeda.

U utorak su na rasporedu sve tri utakmice 2. kola skupine A. Hrvatska gostuje u Belgiji, Srbija je domaćin Walesu, dok će Škoti još jednom igrati pred vlastitim navijačima, ovaj puta protiv Makedonije.