Ekvadorcima ostale brige

Pogledajte majstorski pogodak Robina van Persieja: Krenula 'akcija Brazil'!

Reprezentacije Nizozemske i Ekvadora odradile su prvu pripremnu utakmicu uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo u Brazilu remiziravši 1-1 u Amsterdamu...

Nizozemska je ugostila Ekvador u Amsterdamu i predvođena Robinom van Persiejem nije uspjela uzeti pobjedu. Susret je završen remijem 1-1, a unatoč neporaženosti, razloga za zabrinutost imao je ekvadorski izbornik Rueda.

Povela je njegova reprezentacija već u devetoj minuti nakon lijepe akcije u kojoj je pogriješila nizozemska obrana, a Felipe Caicedo sjajno poslužio Jeffersona Montera koji ne griješi.

Međutim, u završnici prvog poluvremena slijede loše vijesti za Ekvadorce. Prvo je Robin van Persie majstorski pogodio za 1-1 primirivši na prsima dugačku loptu Jordyja Clasieja te iz voleja zakucavši loptu u mrežu da bi odmah zatim Caicedo morao napustiti igru zbog ozljede.

Da stvar bude lošija za Ekvador, u drugom dijelu igru je morao napustiti i Fidel Martinez koji je zamijenio Caiceda, a razlog je također bila ozljeda. (TS)