Pregazili SAD

Ovaj ćemo Brazil predvođen Neymarom i Hulkom gledati na OI u Londonu!

Brazilska olimpijska nogometna reprezentacija savladala je Sjedinjene Američke Države s uvjerljivih 4-1 u prijateljskom susretu igranom na FedEx stadionu u Washingtonu...

Dvadesetogodišnji napadač Santosa Neymar predvodio je Brazilce do trijumfa zabivši jedan i asistirajući za dva gola. Prvi je zabio sam u 12. minuti sigurno realiziravši jedanaesterac koji je prethodno skrivio Oguchi Onyewu igrajući rukom u kaznenom prostoru. Na 2-0 povisio je Milanov branič Thiago Silva glavom nakon Neymarovog ubacivanja iz kuta.

U posljednjoj minuti prvog dijela smanjio je Herulez Gomez golom glavom nakon ubacivanja s lijeve strane od strane Fabiana Johnsona i vratio nadu Amerikancima, ali ona nije dugo trajala.

U 52. minuti lijepu je akciju za vodstvo Brazila 3-1 započeo Hulk, asistiravši Neymaru na lijevoj strani kaznenog prostora, a povratnu loptu Santosovog napadača u bliži je kut pospremio ljevokrilni igrač Reala Marcelo.

Konačnih 4-1 postavio je u 87. minuti Milanov napadač Alexandre Pato. Ubacio je s lijeve strane Marcelo, a Pato je malo iskosa s desne strane odapeo prizemni udarac u dalji vratarov kut.(TS)