Španjolci pomalo šokirani

Englezi iznenadili svjetske i europske prvake na Wembleyu!

Na Wembleyu je odigrana prijateljska utakmica između Engleske i Španjolske, a slavili su domaćini s minimalnih 1:0...

U prijateljskoj utakmici između Engleske i Španjolske momčad Fabia Capella uspjela je svladati svjetske i europske prvake 1:0 pogotkom Franka Lamparda u 49. minuti.

Španjolci su bili bolja momčad u prvom poluvremenu, imali su posjed lopte 71%, a i uputili su znatno više udaraca prema golu (21-3), ipak to nisu uspjeli iskoristiti. Ali zato jesu domaćini.

Na otvaranju drugog poluvremena, Engleska je iz prva prave i zapravo jedine akcije koja je započela slobodnim udarcem, uspjela iznenaditi goste. Lampard je iskoristio odbijanac Darrena Benta čiji je pokušaj glavom nakon ubacivanja Jamesa Milnera iz slobodnog udarca završio u vratnici. Lampard nije imao previše posla te je loptu lako poslao u gostujuću mrežu za veliko slavlje pred više od 87 tisuća navijača na Wembleyu. Pepe Reina koji je na poluvremenu zamijenio Ikera Casillasa bio je nemoćan.

Lampard je tako na poseban način obilježio svoj 90. nastup za reprezentaciju i susret u kojem je ponio kapetansku traku "tri lava" u izostanku nominalnog kapetana Johna Terryja, a Španjolska je ostavljena i dalje čekati trijumf u "hramu nogometa" budući je na Wembleyju posljednji put pobijedila u ožujku 1981. godine. Također, Englezima je ovo bila prva pobjeda nad momčadi aktualnih svjetskih prvaka otkako su sa 3-1 savladali Argentinu na Wembleyju 1980. godine.

Treba istaknuti kako je najbolje španjolske prilike propustio realizirati Cesc Fabregas u završnici susreta, kao i da je dalekometni udarac Davida Ville iz 73. minute završio na vratnici.

Tijek susreta:

90+3' Utakmica je završena. Engleska je pobijedila 1:0.

81' Nastavlja se pritisak gostiju. Villa je ponovno najaktivniji i pogađa još jednom vratnicu. A najizvjesnija prilika dogodila se u 81. minuti kada je Pique odlično pred engleskim golom pronašao Fabregasa, ali Parker se našao na pravom mjestu i nema promjene rezultata.

72' Španjolci nakon primljenog gola pokušavaju izjednačiti, ali Engleska se ne da. David Villa je dvaput zaprijetio, jednom u solo prodoru, ali mu je svirano zaleđe, a jednom iz slobodnog udarca.

49' GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!! Engleska vodi 1:0! Nakon mučenja u prvom poluvremenu i blage dominacije Španjolske, domaćini su prvi zatresli mrežu u ovoj prijateljskoj utakmici. Stijelac je bio Frank Lampard. Milner je izveo slobodan udarac i u šesnaestercu nabacio za Benta koji glavom puca prema golu, no lopta završava u vratnici. Odbijanac je uspio uhvatiti Lampard, koji trese mrežu za vrijedno vodstvo.

45' I dalje nema promjene rezultata.

22' Mreže na Wembleyu miruju. Nakon uvodnih 20-ak minuta nismo vidjeli značajniju prigodu na utakmici.

1' Počela je prijateljska utakmica na Wembleyu.

Dok osam reprezentacija, među kojima i Hrvatska, lovi posljednju vizu za plasman na Europsko prvenstvo, Engleska i Španjolska taj su posao već obavile, pa će stanku za odigravanje dodatnih kvalifikacija iskoristiti za međusobni okršaj.

Bit će to zanimljiv susret u kojem će svjetski i europski prvaci na Wembleyu iskušavati snage protiv Capella i društva. Zanimljivo, engleski izbornik zbog ovog će prijateljskog susreta propustiti vjenčanje svog najmlađeg sina Pierfilippa.

Utakmica se trebala igrati u petak ali je na zahtjev Španjolaca prebačena na danas. Još jedna zanimljivost je da će španjolski vratar Iker Casillas izjednačiti rekord u broju nastupa u nacionalnom dresu (126) kojeg je do sada držao drugi vratar Andoni Zubizarreta.

Utakmica počinje u 18.15h, a povremeni tekstualni prijenos pratite na našem portalu...

Engleska: Hart, Johnson, Cole, Jones, Jagielka, Lescott, Walcott, Parker, Bent, Milner, Lampard

Španjolska: Casillas, Ramos, Arbeloa, Pique, Jordi Alba, Iniesta, Xabi Alonso, Xavi, David Silva, Busquets, Villa