Tribine u euforiji

Messi ukrao show zvijezdama Reala: Pogledajte najnoviju majstoriju!

Reprezentacija Argentine ostvarila je sinoć i četvrtu pobjedu u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Brazilu. Na domaćem terenu u Cordobi "gauči" su svladali Paragvaj s 3-1...

Mrežu posljednjeplasirane momčadi kvalifikacijske skupine načeo je već u 3. minuti krilni igrač Reala Angel di Maria. Opalio je malo izvan ruba kaznenog prostora ljevicom, a njegov je udarac odsjeo u rašljama paragvajskog gola. No, već u 18. minuti Paragvajci su izjednačili preko Jonathana Fabbra iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio Rodrigo Brana neopreznim igranjem rukom u kaznenom prostoru.

Argentinu je u vodstvo vratio drugi Realov igrač Gonzalo Higuain koji je u 30. minuti malo iskosa s desne strane sredine kaznenog prostora prizemnim udarcem poslao loptu u mrežu.

Konačnih 3-1 postavio je u 64. minuti susreta najbolji nogometaš današnjice Lionel Messi iz slobodnog udarca s 25 metara. Valja reći da je i ranije tijekom susreta omaleni Barcelonin čarobnjak zatresao vratnicu iz slobodnog udarca.

Pobjeda je Argentinu izbacila na čelo kvalifikacijske skupine s 13 bodova nakon šest odigranih susreta, jednim više od Čilea i Ekvadora.

"Ovo je prekrasan osjećaj. Nevjerojatan je osjećaj kada vam navijači pokazuju toliku privrženost. Dogodilo mi se to u Copa Americi u Cordobi i Buenos Airesu", rekao je Messi, kojeg su tribine stadiona Mario Kempes pozdravljale s posebnim oduševljenjem.

I u preostala tri sinoć odigrana susreta pobjede su ostvarili domaćini. Tako je Kolumbija s 4-0 u Barranquilli savladala Urugvaj, Ekvador je u Quito pobijedio Boliviju s 1-0, dok je Peru u Limi s 2-1 bio bolji od Venezuele.

Oba gola za drugu pobjedu Perua u kvalifikacijama zabio je igrač Schalkea Jefferson Farfan, za Kolumbijce je već u 2. minuti susreta pogodio Atleticov napadač Radamel Falcao, dok je pobjedu Ekvadoru iz penala donio Felipe Salvador Caicedo, napadač moskovskog Lokomotiva kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić. (TS)