Bećo zabio dva za Crnu Goru

Srbija 'razvalila' Wales, Makedonija remizirala u Škotskoj

Srbija je pobijedila Wales u Novom Sadu sa 6:1, dok je Makedonija u Glasgowu odigrala 1:1 sa Škotskom...

U preostale dvije kvalifikacijske utakmice skupine A za odlazak na SP u Brazilu, nogometaši Srbije su u Novom Sadu s visokih 6-1 deklasirali Wales, dok je Makedonija kod Škotske rezultatom 1-1 uzela bod.

Prva izbornička pobjeda Siniše Mihajlovića na klupi Srbije ostvarena je u velikom stilu. U Novom Sadu sa 6-1 je nadigran Wales, a kao kuriozitet istaknimo da su domaći svih šest pogodaka postigli lijevom nogom.

S tri je izmjene u odnosu na postavu iz Glasgowa krenuo Mihajlović. Umjesto Ninkovića, Mijailovića i Lazovića startali su Fejsa, Tadić i Marković, no glavna figura susreta bio je raspoloženi lijevi branič Manchester Cityja Aleksandar Kolarov. Prvo je u 16. minuti iz slobodnog udarca preko živog zida pogodio za 1-0, a potom je osam minuta kasnije prodorom po lijevoj strani asistirao Tošiću za 2-0. Razigrane domaćina na kratko je prekinula najveća zvijezda Velšana Gareth Bale koji je poput Kolarova sjajno izvedenim slobodnim udarcem u 31. minuti matirao Stojkovića i smanjio na 2-1.

No, već u 39. minuti, nakon nove akcije koju pokreće Kolarov, sada zabija Đuričić i omogućuje opušteniji nastavak Srbiji. Posao su u drugih 45 minuta dovršili Tadić (55.), Ivanović (80.) i Sulejmani (90.), a osim odlične predstave Srbije treba reći i da ovakav Wales, s dva poraza na početku kvalifikacija, ipak ne izgleda tako opasno kako se činilo pred početak ciklusa.

Tako su nakon prva dva odigrana kola tri reprezentacije s po četiri osvojena boda. Očekivano redoslijed predvode Srbija, Belgija i Hrvatska (ovim redom zbog razlike pogodaka), a prema viđenom u petak i utorak za prepostaviti je da će upravo ove selekcije između sebe dijeliti pozicije koje vode na Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.

U trećem srazu 2. kola skupine A, Škoti su još jednom na svom Hampden Parku odigrali 1-1, a ovaj puta su i drastično oštećeni nakon što je ponovljena snimka potvrdila kako je pogodak Makedonca Noveskog u 11. minuti postignut iz zaleđa. Borbeni domaćini do kraja prvog poluvremena uspjeli su poravnati preko Millera, no za eventualni potpuni preokret nije bilo snage.

Crna Gora je pobijedila San Marino 6:0, uz dva pogotka Fatosa Beqiraja, a Norveška je golom Risea iz 11-erca u 90. minuti svladala Sloveniju.