Nikad lakše

Kapetan bivših svjetskih prvaka: Ovo niti najveći optimisti nisu očekivali

Gianluigi Buffon, vratar i kapetan talijanske nogometne reprezentacije, oduševljen je činjenicom da su 'Azzurri' već osigurali plasman na Europsko prvenstvo, iako su im do kraja kvalifikacijske C skupine ostale još dvije utakmice.

Italija je u utorak u Firenci pobijedila Sloveniju s 1-0. Pogodak je postigao Giampaolo Pazzini, 27-godišnji napadač koji je ovoga ljeta prešao iz Sampdorije u Inter. S izbornikom Cesareom Prandellijem je radio ranije u Fiorentini.

Pazzini je ušao u igru u 61. minuti umjesto Antonija Cassana, a u 85. minuti je postigao pogodak odluke. Veli da je prihvatio ulogu džokera s klupe.

''Prandelli me uvijek tretirao kao kandidata za igru. Ne želim kreirati nikakve kontroverze oko mog statusa. Pokazao sam da sam uvijek spreman kada me momčad zatreba'', rekao je Pazzini.

Gianluigi Buffon je jedan od samo trojice reprezentativaca koji su osvojili naslov prvaka svijeta 2006. godine, a još uvijek se nalazi u kadru. Ostala dvojica su vezni igrači Andrea Pirlo i Daniele De Rossi.

Italija se dolaskom Prandellija na izborničko mjesto vratila na pobjednički kolosijek, nakon što je 2010. godine na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici neslavno ispala već u prvom krugu...

''Ovoga puta smo prkosili povijesti. Obično smo se mučili do zadnje utakmice u kvalifikacijama. Vjerujem da niti najveći optimisti nisu vjerovali da ćemo ovako lako i brzo ostvariti svoj plasman na Euro. To je rezultat koji će nam dati puno samopouzdanja'', rekao je Buffon.