'Nismo to zaslužili'

Jose Mourinho nakon poraza tješio razočaranog Ronalda

Cristiano Ronaldo, kapetan portugalske reprezentacije, smatra da je njegova momčad sasvim nezasluženo izgubila od Njemačke 1-0 u prvom nastupu u B skupini ne Europskom prvenstvu...

''Držim da rezultat nije pravedan. Imali smo šanse za pobjedu u ovoj utakmici, a na kraju nismo uzeli niti jedan bod. Zapravo smo imali više šansi od Nijemaca. Teško je otići s terena poražen s takvim osjećajem, ali moramo ostati pozitivni'', započeo je Ronaldo.

''Bili smo dobri, naročito u drugom poluvremenu. Onda su Nijemci iz jedna šanse odmah zabili gol. Mi smo dva puta pogodili gredu, imali smo još dvije dobre šanse. Normalno je da smo tužni zbog načina na koji smo izgubili ovu utakmicu.''

Portugalce u nastavku čekaju Danska i Nizozemska. Možda će im za prolaz biti potrebno maksimalnih šest bodova iz te dvije utakmice.

''Naše ambicije su i dalje iste. Želimo dobiti preostale dvije utakmice i plasirati se u nokaut-fazu. Ako ćemo ovako igrati protiv Danske i Nizozemske, možemo dobiti obje utakmice'', veli udarni napadač Real Madrida.

Njegov klupski trener i sunarodnjak Jose Mourinho navijao je za Portugal iz svečane lože.

''Razgovarao sam s Mourinhom. Rekao mi je da ima puno vjere u nas, zaželio nam je sreću i rekao da ćemo dobiti preostale dvije utakmice ako ćemo igrati kao protiv Njemačke'', zaključio je Ronaldo.

Vrlo slično je govorio njegov klupski i reprezentativni suigrač, srednji branič Pepe, koji je u završnici prvog dijela pogodio gredu. Bila je to i najbolja šansa u prvih 45 minuta.

''U prvom poluvremenu je utakmica bila vrlo izjednačena, a mi smo imali jednu odličnu šansu. Kod gola Njemačke, lopta se odbila od Joaa Pereire i zbog toga nisam mogao pokriti Gomeza. Šteta, jer smo mi imali bolje šanse. Odigrali smo izvrsnu utakmicu i pokazali svoje kvalitete. Razgovarao sam s Mesutom Özilom nakon susreta. I sam je priznao da bi neodlučeni ishod bio najpravedniji.''(TS)