Crna Gora ima šansu

Hrvatska i BiH grabe prema Brazilu, Srbi i Slovenci se polako opraštaju

Gotovo pola kvalifikacijskog ciklusa već je iza nas, a u nekim su grupama već vidljivi raspleti.

Odličan sinoćnji nastup hrvatske reprezentacije u Osijeku i pobjeda protiv Walesa, Hrvatsku je učvrstila na ljestvici skupine A, uz Belgiju , koja si ni sinoć nije dopustila krivi korak u pobjedi od 2:0 protiv Škotske.

Na proljeće 2013. prvi će protivnik Hrvatskoj biti Srbija koja je pak sinoć doživjela neočekivani poraz u Makedoniji i nakon četiri kola ostala na svega četiri boda i sve je dalje od Svjetskog prvenstva u Brazilu. A sve dalje od Brazila su i naši zapadni susjedi Slovenci, koji su u skupini E sinoć izgubili od Albanije s 1:0 i zauzeli tek peto mjesto na tablici skupine iza vodećih Švicaraca. Slovenci će na proljeće ugostiti solidni Island koji je dosada upisao dvije pobjede.

Razloga za slavlje imaju u Bosni i Hercegovini koja je posao protiv Litve obavila između 29. i 41. minute , bilo je na kraju 3:0. Bosanci su vodeći u skupini s 10 bodova koliko imaju i Grci, ali Bosanci imaju bolju gol razliku. Najneočekivaniji sinoćnji rezultat sigurno je onaj u skupini C. Nijemci su u Berlinu vodili 4:0, ali Ibrahimović i društvo nisu se predavali, utrpali Nijemcima četiri gola i iz Berlina se vratili kao junaci.

Inače, sinoć se dogodilo još jedno čudo, Španjolci naime, nisu pobijedili. Iako je početak za Španjolsku izgledao uobičajeno, jer su u vodstvo došli u 25. ,inuti, no momčad Didiera Deschampsa sve šanse koje je stvarala na utakmici naplatila je u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Nizozemska je bez problema prohujala Bukureštom ( 4:1) i sa 12 bodova uvjerljiva je na čelu skupine D, u kojoj su iza nje ostali Mađari, Rumunji, ali i Turci koji su nakon poraza od Rumunja u prošlom kolu, sinoć poraženi i od Mađara. U Poljskoj se pak zbog potopljenog stadiona nije ni igralo,pa će Poljaci i Englezi svoju predstavu odigrati danas.

Crnogorci su se pak sa gostovanja iz Ukrajine vratili s nova 3 boda na kontu. Italija je pak bez problema kod kuće pobijedila Dansku 3:1, iako su Azzuri cijelo drugo poluvrijeme odigrali sa igračem manje. Bugari su se još jednom pokazali kao tvrdi orah, nakon što su namučili Talijane u prošlom kolu, sinoć su i u Pragu Česima pokazali zube. Na Generali Areni bilo je 0:0.

I za kraj je ostala blamaža Portugalaca. Ronaldo i društvo na svom su terenu gubili od Sjeverne Irske do 79. minute . Na kraju su Portugalci iščupali 1:1 protiv reprezentacije koja nije uspjela pobijediti čak ni slabašni Luksemburg. U toj skupini su pak Rusi teškom mukom prošli Azerbajdžan i drže se na prvom mjestu s maksimalnih 12 bodova, dok će se Portugalci žele li vidjeti Brazil boriti s Izraelcima koji od njih imaju bolju gol razliku.