Švedska bolja od Srbije

Generalke uoči Eura: Ukrajinci u velikim problemima, Francuzi lako s Estonijom

Večeras su pripremne dvoboje, a ujedno i generalne provjere odradile tri reprezentacije koje će nastupiti na Europskom prvenstvu...

Domaćini Ukrajinci na neutralnom terenu u Njemačkoj sastali su se s Turskom i poslije poraza od Austrije, doživjeli još jednu pljusku koja će izbornika Blohina, ali i kompletnu naciju sigurno natjerati na brige.

Turci su, iako oslabljeni, slavili 2:0 golovima Canera Erkina u prvom dijelu, te reprezentativnim prvijencem Mustafe Pektemeka u 70. minuti. Mogla je Turska zatim i do trećeg zgoditka, no Hamit Altintop je pogodio gredu. U samom finišu susreta okvir gola spriječio je i Andreja Ševčenka, da makar ublaži poraz Ukrajinaca.

Zanimljivo, Turska koju je Hrvatska sjajnom partijom usred Istanbula 'koštala' plasmana na kontinentalnu smotru, u posljednjih nekoliko dana poljuljala je ambicije i samopouzdanje dva sudionika Europskog prvenstva. Dakako, podsjećamo na trijumf Turske Lisabonu prošlog vikenda, kad su Cristiana Ronalda i društvo torpedirali s 3:1...

Švedska je u posljednjoj utakmici na stadionu Rasunda u Stockholmu ugostila Srbiju i upisala pobjedu 2:1. Bio je to treći poraz Srbije u mini pripremnom ciklusu pod vodstvom novog izbornika Siniše Mihajlovića

Domaći su u vodstvo došli u 23. minuti preko Toivonena, a ubrzo je izjednačio Subotić. Ipak, početkom nastavka Zlatan Ibrahimović je s bijele točke zabio za 2:1 Švedske.

Zadnji test prije Eura najuvjerljivije je odradila Francuska. Protivnik im je doduše bila Estonija, kojoj je ovo bio peti prijateljski susret u proteklih 12 dana, a Tricolori su u Le Mansu pobijedili s 4:0.

Goste je načeo Ribery na asistenciju Benzeme u 25. minuti, a prije kraja prvog poluvremena napadač madridskog Reala majstorijom se upisao i u listu strijelaca. Tek što se krenulo s centra u drugom dijelu, Benzema je još jednom nadmudrio estonskog vratara Pareika i svojim drugim pogotkom odveo Francuze na 3:0. Konačnih 4:0 u sudačkoj nadoknadi utakmice djelo je Meneza poslije lijepog proigravanja petom Montpellierovog Oliviera Girouda.