U sjeni Eura

Gaučosi u golijadi srušili Brazil: Leo Messi zabio hat-trick!

Na fantastičan je način sezonu zaključio najbolji svjetski nogometaš Leo Messi. Zabio je "hat-trick" pri 4-3 pobjedi Argentine nad najvećim rivalom, Brazilom, u prijateljskoj utakmici u New Jerseyju...

Pred 82.000 gledatelja na ispunjenom Stadionu MetLife u East Rutherfordu Brazilce je u vodstvo doveo Romulo na asistenciju Neymara u 23. minuti. Unutar samo triju minuta, između 31. i 34., Messi je nakon asistencija Gonzala Higuaina, odnosno Angela di Marije sam izbijao pred Rafaela te kirurški precizno matirao Santosova vratara u obadvama navratima.

Olimpijska reprezentacija Brazila, koja se može pohvaliti sjajnim otporom protiv najjače moguće argentinske vrste, preokrenula je rezultat pogocima mladog Oscara i Hulka, koji je zabio nakon početničke pogreške vratara Sergija Romera.

Prije kraja utakmice Argentinci su preko Napolijeva stopera Federica Fernandeza izjednačili iz kornera u 76. minuti, da bi pet minuta prije kraja Messi nakon sjajne solo-akcije i pod gredu plasirane lopte s 18 metara udaljenosti postavio konačan rezultat.

Barceloninom je genijalcu to bio ukupno 82. pogodak postignut ove sezone u svim nastupima za katalonsku i argentinsku momčad.

Utakmicu su dodatno začinili Lavezzi i Marcelo koji su isključeni u sudačkoj nadoknadi zbog koškanja.

Prijateljska nogometna utakmica:

Argentina – Brazil 4-3 (Messi 31, 34, 85, Fernandez 76 / Romulo 23, Oscar 56, Hulk 72)