Remi na Kantridi

Sammir spasio Hrvatsku od poraza: Zabio prvijenac i dirigirao igrom!

Hrvatska reprezentacija i selekcija HNL-a odigrale su 1:1 u revijalnoj utakmici koja se igrala na Kantridi...

Selekcija HNL-a povela je golom Andreja Kramarića u 25., a izjednačio je Sammir u 48. minuti. Hrvatska reprezentacija bila je lišena usluga nekolicine važnih igrača. Luka Modrić, Ivan Rakitić i Manuel Pamić poslali su "odbijenicu", a poštedu su dobili Darijo Srna, Ivica Olić, Stipe Pletikosa i Josip Šimunić.

Bila je to baš revijalna utakmica. U prvom poluvremenu vidjelo se da je momčad HNL-a puno motiviranija. Hrvatski reprezentativci ušli su u utakmicu prilično nonšalantno, a bez želje i agresije ne može se nikoga pobijediti. Obrana hrvatske reprezentacije reagirala je smušeno i usporeno kod gola Kramarića. Nakon centaršuta iz slobodnog udarca, bila je kao ukopana u zemlju. Lopta je pala na nogu Kramarića kojem nije bilo teško pogoditi mrežu Subašića s metar udaljenosti od vrata.

Nakon primljenog gola, hrvatski reprezentativci su se razbudili. Mario Mandžukić u nekoliko se navrata našao u izglednim situacijama, ali napadač Bayerna zakazao je u realizaciji. Pred kraj prvog poluvremena najbolju akciju su izveli Edurado i Perišić. Eduardo je sjajno ostavio loptu iza leđa, Perišić je dobro pucao, ali Kelava odlično brani.
Izbornik hrvatske reprezentacije Igor Štimac u drugom je dijelu na travnjak izveo novu postavu (samo je Vida ostao u igri) koja je od prve minute nastavka krenula po izjednačenje. Već u 48. minuti Sammir je topovskim udarcem s nekih dvadesetak metara pogodio desni kut Gorana Blaževića. Veznjak Dinama za nagradu je dobio poljubac izbornika.

Sammir je bio prvo ime utakmice. Dirigirao je igrom, proigravao svoje suigrače, posebice Nikicu Jelavića, koji večeras nije imao svoj dan. Jelavić je imao tri odlične šanse, u koje ga je gurnuo upravo Sammir, no svaki put je kao pobjednik izašao Blažević.

HRVATSKA - SELEKCIJA HNL 1:1 (Sammir 48, Kramarić 25)

Hrvatska: Subašić (od 45' Vargić) - Vida, Ćorluka (od 45' Schindenfeld), Lovren (od 45' Maloča), Bartulović (od 45' Runje) - Badelj (od 45' Kovačić), Radošević (od 45' Caktaš), Kranjčar (od 45' Sammir), Perišić (od 45' Andrijašević) - Eduardo (od 45' Jelavić), Mandžukić (od 45' Livaja).

Selekcija HNL-a: Kelava (od 45' Blažević) - Vrsaljko (od 64' Glavica), Pavlović, Kokalović (od 64' Župarić), Milić (od 45' Pivarić) - Ademi, Brozović (od 57' Galović) - Kreilach (od 45' Lešković), Rukavina (od 45' Čop), Rebić (od 64' Trebotić) - Kramarić (od 57' Budimir).

Tijek utakmice: Hrvatska - Selekcija HNL-a 1:1

90' Kraj utakmice.

89' Još jedna šansa za Jelavića. Sammir je opet proigrao Jelavića, izašao je sam pred Blaževića, ali opet mu je vratar Hajduka obranio udarac.

76' Jelavić je ponovno bio u odličnoj šansi. Sammir je odigrao sjajan pas iza leđa obrane, Jelavić je izašao pred Blaževića, odlučio se za udarac, ali Blažević je dirao loptu koja je prošla ispod njega, ali nije imala snage da prijeđe gol-crtu.

73' Odlična obrana Vargića. Glavica je probio po desnom boku, odigrao je "rolicu", Čop je oštro pucao iz prve, ali Vargić brani.

63' Jelavić ponovno u šansi. Sammir je centrirao iz kornera, Jelavić je neometano pucao glavom, ali točno u vratara.

62' Velika šansa za Jelavića. Fino je prebacio Blaževića, no mrežu selekcije HNL-a spasio je Kokalović.

48' GOOOL!!! Sammir je izjednačio na 1:1. To je Sammirov prvijenac u dresu hrvatske reprezentacije. Topovski je pucao Sammir s nekih dvadesetak metara i pogodio desni kut Blaževića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Došlo je do većih promjena u obje momčadi.

45' Kraj prvog poluvremena.

43' Kranjčar je iz slobodnog udarca pronašao Bartulovića koji puca iz voleja, ali nebu pod oblake.

40' Šansa za reprezentaciju Hrvatske. Eduardo je sjajno ostavio loptu Perišiću, ovaj je pucao u donji desni kut, no Kelava brani.

40' Mandžukić ponovno u izglednoj šansi, dobro je primio loptu, no loše je pucao s 18 metara.

25' GOOOL!!! Andrej Kramarić zabio je za vodstvo selekcije HNL-a. Nakon centaršuta iz prekida, loše je reagirala obrana hrvatske reprezentacije, lopta je pala pred vrata Subašića, a Kramarić je odlično reagirao i ubacio je u mrežu.

17' Mandžukić ponovno u dobroj situaciji, no njegov udarac blokirao je Pavlović.

8' Prvi udarac na vrata. Mandžukić je loše pucao.

1' Utakmica je počela. Na Kantridi se okupilo oko tri tisuće gledatelja.

Utakmica počinje za koju minutu. Primjećujemo da će selekcija HNL igrati u Adidasovim dresovima. Podsjećamo da HNS ima potpisan ugovor s Nikeom. Položeni su vijenci na spomenik poginulim članovima Armade. Održana je i minuta šutnje za sve preminule u Domovinskom ratu.