Hrvatski suparnici

Belgija izgubila od Rumunjske, Srbija i Škotska slavile

Nogometaši Belgije, glavni konkurenti hrvatskim nogometašima za tron kvalifikacijske skupine A za odlazak na SP 2014. godine, poraženi su u srijedu u Bukureštu...

U prijateljskom ogledu je Rumunjska pobijedila s 2-1 Wilmotsovu momčad, makar su Belgijanci prvi poveli. U 23. minuti je Benteke doveo goste u vodstvo, ali je samo devet minuta kasnije već bilo 1-1 nakon što je strijelac bio Maxim. Pogodak odluke je postignut u 66. minuti kada je Torje bio precizan s bijele točke.

Igralo se, inače, otvoreno, te su obje reprezentacije imale još nekoliko izglednih prilika za pogodak.

Nakon loše odrađenog velikog dijela dosadašnjih kvalifikacija, Srbija je došla do malo zadovoljštine ove srijede, te je u St. Gallenu pobijedila Čile 3-1. Marković, Đorđević i Đuričić su bili strijelci za momčad Siniše Mihajlovića, a južnoamerička reprezentacija je tek smanjila golom tri minute prije kraja.

Jordan Rhodes, napadač Blackburna, bio je strijelac dva brza pogotka (11. i 23. minuta) za slavlje Škotske protiv Lihtenštajna od 2-1.

Evo i u kojim su sastavima igrali svi hrvatski suparnici tijekom ove srijede:

Belgija: Mignolet - Kompany, Van Buyten, Vertonghen, Gillet - Witsel, Defour, De Bruyne - Fellaini - Mertens, Benteke. U igru su još ušli: Lukaku, Vossen i Mboyo.

Srbija: Brkić - Ivanović, Nastasić, Maksimović, Kolarov - Petrović, Milivojević, Đuričić, Ščepović - Sulejmani, Marković. U igru su još ušli: Đorđević, Rukavina, Lomić, Tadić, Radovanović i Ignjovski.

Škotska: Gilks - Berra, Whittaker, Mulgrew, Dixon - Hanley, Fletcher, Shinnie, Mille - Naismith, Rhodes. U igru su još ušli: Kelly, Griffithis i Davidson. (TS)