Pogodak i asistencija

Brazil 'okrenuo' Bjelorusiju: Pogledajte majstoriju Neymara!

Nogometna reprezentacija Brazila pobijedila je i u 2. kolu olimpijskog turnira. U sklopu skupine C na Old Traffordu u Manchesteru momčad izbornika Mane Menezesa slavila je 3-1 protiv Bjelorusije...

Iako je Brazil gubio već od 8. minute i gola Rennana Bardinija Bressana, ubrzo su uspjeli postaviti stvari na svoje mjesto.

Već u 15. minuti napadač Milana Alexandre Pato zabio je glavom za 1-1, a Brazil je do vodstva stigao u 65. minuti nakon genijalnosti Neymara. Naime, majstorski je opalio napadač Santosa slobodni udarac s više od 20 metara i iznenadio bjeloruskog vratara Gutora udarcem u njegov gornji kut.

Posljednji gol za konačnih 3-1 postignut je u trećoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Oscar kojem je prethodno sjajno loptu petom podvalio Neymar.

Brazilci sada imaju maksimalnih šest bodova i osigurali su plasman u drugi krug natjecanja.

brazil 3 1 Belarus hoofoot.com 29/27/2012... by hoofoot

U drugom dvoboju C skupine Egipat i Novi Zeland odigrali su 1-1. U jedinom dosad odigranom dvoboju 2. kola u B skupini Meksiko je slavio 2-0 protiv Gabona, a oba je gola postigao Giovani dos Santos. (TS)