Spektakl u SAD-u

BiH počela pripreme za Brazil: Agüero srušio Zmajeve!

Napadač Manchester Cityja Sergio Agüero s dva je pogotka predvodio reprezentaciju Argentine do pobjede protiv Bosne i Hercegovine u prijateljskoj utakmici odigranoj u St. Louisu…

BiH je prva došla do prilika preko Vedada Ibiševića i Edina Džeke, ali ''gauči'' su nakon toga preuzeli kontrolu na terenu, a do vodstva su došli u 40. minuti. Vratar Asmir Begović je srušio Rodriga Palacija u šesnaestercu, a na odbijenu je loptu natrčao Agüero i između dvojice braniča je smjestio u mrežu.

U 66. je minuti Agüero postavio konačnih 2-0 udarcem s 15-ak metara nakon lijepog proigravanja Maxija Rodrigueza.

''Bilo je važno zaključiti godinu dobrom igrom i bez primljenih pogodaka i protiv BiH i protiv Ekvadora (0-0, op. a.)'', poručio je Agüero koji je u izostanku ozlijeđenog Lionela Messija nosio desetku.

Spomenimo i da je za Bosnu i Hercegovinu debitirao igrač Schalkea Sead Kolašinac koji je odigrao cijeli susret. (TS)