Ola asistirao

Bayern ugostio Nizozemsku: Robben propisno izviždan, Oliću ovacije!

Samo tri dana nakon što je Robben promašio jedanaesterac kojim je Bayern mogao osvojiti Ligu prvaka, njegov klub ugostio je nizozemsku reprezentaciju...

Bayern je pobijedio pred 33.000 gledatelja na Allianz Areni s 3-2, a Robbena je dobar dio navijača ispraćao zvižducima svaki put kada bi došao u dodir s loptom.

Uoči utakmice, uz ovacije na stadionu, Olić i Pranjić dobili su cvijeće i poklon za oproštaj, baš kao i Breno, Sattelmaier, Butt i Usami, koji su se također rastali s Bayernom.

Danijel Pranjić odigrao je svih 90 minuta u Bayernovoj momčadi, dok je Ivica Olić bio na terenu do 72. minute, kada ga je zamijenio Franck Ribery. Hrvatski reprezentativac je prilikom izlaska s terena nagrađen gromoglasnim pljeskom za sve što je napravio za Bayern.

Domaćine je u vodstvo doveo Kroos fantastičnim snažnim udarcem s oko 25 metara u 17. minuti. No, samo minutu nakon toga je Huntelaar izjednačio preciznim udarcem iskosa s lijeve strane, a u 20. minuti su gosti i poveli preko Narsingha.

U 28. minuti već je bilo 2-2, najviše zaslugom Ivice Olića, koji je s lijeve strane lijevom nogom perfektno centrirao i ''pogodio u glavu'' Petersena, koji praktički nije mogao promašiti.

U 87. minuti, Ribery je nakon prodora po lijevoj strani idealno poslužio Gomeza, koji je iz blizine postavio konačnih 3-2. Gomez je, poput Riberyja, ušao u igru u 72. minuti.

Dodajmo kako je reprezentacija Poljske, jedan od dva organizatora Europskog prvenstva, započela pripreme za Euro pobjedom u prijateljskoj utakmici u Austriji protiv Latvije 1-0. Pogodak je postigao Sobiech u 81. minuti. (TS)

Prijateljske utakmice:

Bayern – Nizozemska 3-2 (Kroos 17, Petersen 28, Gomez 87 / Huntelaar 18, Narsingh 20)

Poljska – Latvija 1-0 (Sobiech 81)