Real Madrid doživio je prvi poraz otkad se pojačao Kakom i Cristianom Ronaldom, u 6. kolu Primere na gostovanju kod Seville, rezultatom 2:1.

Real Madrid konačno je zaustavljen, nakon što je nanizao čistih sedam pobjeda na početku Primere i Lige prvaka. Na jednoj od najtežih mogućih stanica, gostovanju u Sevilli, Pellegrinijeve zvijezde nisu uspjele stići do bodova, a momčad iz Andaluzije ovim se trijumfom poravnala na ljestvici s Madrižanima.

U utakmici u kojoj su obje strane igrale napadački i tražile šansu za pobjedu, Real je načeo Jesus Navas u 32. minuti, da bi u 48. minuti branič Pepe izravnao, no junak Seville Renato u 66. minuti glavom je nakon prekida donio pobjedu domaćinu.

Nakon ovog dvoboja kompletirano je 6. kolo Primere: Barca je ostala sama na vrhu sa stopostotnim učinkom, dok su Real i Sevilla na drugom mjestu s tri boda manje.

Primera, 6. kolo:

Sevilla – Real Madrid 2-1 (Navas 33, Renato 66 / Pepe 49)

Racing – Valencia 0-1 (Žigić 61)

Getafe – Osasuna 2-1 (Diaz 55, Leon 76 / Aranda 62)

Sporting – Mallorca 4-1 (Moran 58, De las Cuevas 59, 68, Bilić 82 / Marti 12 - 11m)

Valladolid – Athletic 2-2 (Costa 60, Nivaldo 75 / Laskurain 10, Muniain 77)

Villarreal – Espanyol 0-0

Xerez – Malaga 1-1 (Armenteros 46, Obinna 83)