Madridski Real startao je u Ligi prvaka uvjerljivom pobjedom na gostovanju kod švicarskog prvaka Züricha rezultatom 5:2, i tako najavio pohod na još jednu europsku krunu…

Pellegrinijev Real djeluje moćno na početku sezone. Kako i ne bi djelovao, kad je predsjednik Perez potrošio više od 200 milijuna eura na skupa pojačanja, a u prvoj momčadi igraju velikani poput Kake, Ronalda, Xabija Alonsa i Raula. U Primeri ova superekipa zasad lako dobiva, a ništa slabiji nije Real bio ni na otvaranju Lige prvaka.

Pellegrini se u Švicarskoj odlučio za prošlogodišnji napad bez Benzeme i s Raulom. Bila je to dobra odluka, jer je jedan od najboljih nogometaša svih vremena zabio i tako još jednom pokazao da je vrijedan mjesta u prvoj momčadi 'los galacticosa'.

Protiv domaćeg švicarskog Zuricha 'kraljevski klub' nije imao nikakvih problema. Stiskali su gosti od prve minute i sve naizgled riješili do poluvremena, kada su se u listu strijelaca upisali Ronaldo, Raul i Higuain. Domaći su se vratili u igru u nastavku, golovima Margairaza i Aegertera, ali onda su moćni Madrižani opet stisnuli i Ronaldo drugim pogotkom te Guti dotukli su Švicarce.

Real je ovime najavio sjajnu europsku sezonu, no u skupini C tek mu slijede pravi izazovi: dvoboji protiv francuskog Marseillea i talijanskog Milana.