Real se 'probudio' i uzeo tri boda

Nakon što su prije tjedan dana 'šokirali' Camp Nou pobijedivši Barcelonu, nogometaši Espanyola dočekali se Real s nadom kako mogu iznenaditi i njih ili bar remizirati. Tako je i izgledalo do 67. minute kad se napokon probudio uspavani Real.

U prvih 60 minuta utakmice prilika na Olimpijskom stadionu u Barceloni gotovo uopće da i nije bilo. Sve do 67. minute kad je Guti izveo slobodan udarac. Lopta je preletjela živi zid, udarila u vratnicu i odbila se od ruke kamerunskog vratara Carlosa Kamenog i ušla u mrežu. Na 2:0 je u 72. minuti povisio kapetan Reala Raul.

Real je ovom pobjedom prišao Barceloni na samo četiri boda, no Barca već danas ima priliku povećati prednost na gostovanju kod madridskog Atletica.

Sevilla je pak slavila u gostima kod Athletic Bilbaoa s 2:1. Bilbao je poveo zgoditkom Igora Gabilonda u 26. minuti, a pobjedu je Sevilli donio Frederic Kanoute pogotcima u 39. i 58. minuti. Time je Sevilla učvrstila treće mjesto na ljestvici sa šest bodova više od četvrtoplasiranoga Villarreala.