Real pokušava pratiti Barcu

Nogometaši Real Madrida i Villarreala ostvarili su očekivane pobjede u 19. kolu španjolskog prvenstva. Real Madrid je do 12. pobjede ove sezone došao na Santiago Bernabeuu protiv Osasune 3-1, a Villarreal do devete na El Madrigalu protiv Mallorce 2-0.

Iako se konačan rezultat čini uvjerljiv, Real je na poluvremenu imao gol zaostatka, budući da je Casillasa u 20. minuti savladao Javad Nekounam. Međutim u drugi dio je momčad Juandea Ramosa istrčala sabranija i angažiranija, što je rezultiralo izjedenačenjem već u 50. minuti.

Strijelac je bio Sergio Ramos udarcem s više od dvadeset metara po sredini gola. Spomenimo da je izraziti krivac za gol vratar Osasune Roberto koji je pogrešno procijenio let lopte. Do vodstva je Real došao u 64. minuti 12. ovesezonskim golom Gonzala Higuaina, kojem nije bilo teško pospremiti izvrsnu asistenciju Arjena Robbena s ruba peterca u praznu mrežu.

Konačan rezultat postavio je Robben u drugoj minuti sudačke nadoknade s ruba kaznenog prostora iskosa s desne strane u lijevi donji kut. Spomenimo i da je Osasuna kraj dočekala s deset igrača jer je crveni karton zaradio Juanfran u 83. minuti.

Villarreal je prekinuo niz od pet uzastopnih prvenstvenih utakmica bez pobjede domaćim slavljem protiv Mallorce 2-0. Strijelci su bili Joan Capdevilla i Giuseppe Rossi još u prvom poluvremenu.

Sporting Gijon Mate Bilića poražen je na gostovanju kod Recreativo Huelve 2-0, a hrvatski je nogometaš igrao do 58. minute kada ga je zamijenio Alberto Ramos.

REZULTATI:

Almeria - Atletico 1:1 (Uche 6 / Sinama-Pongolle 22)
Athletic - Valencia 3:2 (Gabilondo 18, Martinez 42, Llorente 90+1-11m / Villa 2, Morientes 30)
Villarreal - Mallorca 2:0 (Capdevila 29, Rossi 32-11m)
Real Madrid - Osauna 3:1 (Ramos 50, Higuain 64, Robben 90+3 / Nekounam 20)
Getafe - Santander 0:1 (Žigić 24)
Recreativo - Sporting 2:0 (Jorge 5, Colunga 56)
Valladolid - Betis 1:3 (Prieto 23 / Xisco 16, Garcia 63,90+2)
Malaga - Espanyol 4:0 (Adrian 35, Apono 57-11m, Baha 84-11m, Luque 90+1)