I majstorska reakcija

VIDEO Real u finalu SP-a nakon Kroosove "lopte s očima" za Benzemu

Jedan gol bio je dovoljan Kraljevskom klubu da eliminira Meksikance i meč za titulu.

U finalu Svjetskog klupskog prvenstva igrat će Real Madrid i Kashima Antlers.

Real je s 2:0 eliminirao meksičku Americu, a strijelac ključnog pogotka bio je Karim Benzema u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Krasno ga je uposlio Toni Kroos koji je primio jednu Modrićevu loptu, ali ju je uspio primitiri i gurnuti Benzemu u matnu poziciju. Francuz je reagirao poput pravog golgetera i Real je poveo, a tu prednost je sačuvao do kraja dvoboja.

Prolaz u finale potvrdio je Cristiano Ronaldo u zadnjim sekundama utakmice.

U trijumfu Reala Luka Modrić je odigrao svih 90 minuta dok je Mateo Kovačić ostao na klupi.

Prije Reala polufinale je izborila Kashima Antlers koja je s 3:0 svladala kolumbijski Atletico Nacional. U 33. minuti su poveli kada je strijelac bio Shoma Doi, a u posljednjih 10 minuta su postigli još dva gola (Yasushi Endo u 83. i Yuma Suzuki u 85.).

Finale se igra u nedjelju 18. prosinca u Yokohami.