'Hat-trick' Suareza

VIDEO Rapsodija Barce na Camp Nou: Rakitić zabio nakon briljantne akcije

Barcelona je pobijedila Athletic Bilbao sa 6:0 na Camp Nou u 20. kolu Primere...

U 20. kolu Primere tri vodeće momčadi upisale su u nedjelju uvjerljive pobjede, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je jedan o strijelaca za Barcelonu u trijumfu 6-0 protiv Athletica iz Bilbaoa.

Barca je povela već u 7. minuti golom Messija, a na 2-0 povisio je Neymar u 31. Već na startu drugog dijela, u 47. minuti, zabija Luis Suárez, a u 62. Ivan Rakitić povisuje na 4-0 nakon asistencije Neymara. Minutu kasnije Rakitić je zamijenjen.

No, tu nije bio kraj priči, jer se Suárez još dva puta upisao u strijelce, u 68. i 82. minuti.Treba napomenuti da je Barci posao olakšan, jer je već u 4. minuti isključen gostujući vratar Gorka Iraizoz.

Atletico Madrid je u gostima rutinski svladao slabašni Las Palmas sa 3-0, a strijelci su bili Filipe Luis (17) i dva puta Antoine Griezmann (68, 89).

Nakon što su u prošlom kolu kolu "razbili" Deportivo sa 5-0, nogometaši Real Madrida su i u drugoj ligaškoj utakmici pod vodstvom novog trenera Zinedinea Zidana bili efikasni, te su na stadionu Santiago Bernabeu svladali Sporting Gijon sa 5-1.

Već u prvih 12. minuta susreta bilo je jasno da će Real upisati novu pobjedu, jer su "kraljevi" vodili 3-0, a do poluvremena zabili su još dva gola. Jedini problem za Real ukazao se krajem prvog poluvremena, kada je zbog ozljede potkoljenice igru morao napustiti strijelac vodećeg gola Gareth Bale.

Uz njega, za Real su po dva puta zabili Cristiano Ronaldo (9, 18) i Karim Benzema (12, 41). Utješni pogodak za Sporting Gijon postigao je Isma López (62).

Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real, pruživši dobru partiju, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 64. minuti. Alen Halilović odigrao je prvo poluvrijeme za Sporting, ali bio je neprimjetan kao i njegovi suigrači