Nogometaši Schalkea pobijedili su u Stuttgartu istoimenog domaćeg Bundesligaša 2-1 u dvoboju devetog kola njemačkog prvenstva. Ivan Rakitić goste je doveo u vodstvo...

Dogodilo se to u 24. minuti. Hrvatski je reprezentativac iskoristio poklon gostujućeg nogometaša Celozzija, koji mu je samo primirio loptu malo izvan peterca nakon ubacivanja Rafinhe. Rakitić je primio loptu i topovski pogodio pod gredu za svoj prvi ovosezonski pogodak. Domaći su izjednačili pogotkom Cacaua u 73. minuti, da bi konačnih 2-1 postavio Kuranyi tri minute kasnije, ponovno na asistenciju Rafinhe.

Bayern je upisao četvrtu prvenstvenu pobjedu na gostovanju u Freiburgu. Slavili su igrači Louisa van Gaala 2-1. Gosti su smanjili tek u drugoj minuti sudačke nadoknade golom Reisingera. U vodstvo su Bavarci došli u 42. minuti novim pogotkom mladog Thomasa Müllera. Bitnije je da mu je za njega asistirao Luca Toni, koji je svoj prvi ovosezonski nastup u Bundesligi upisao startavši od prve minute. U 71. ga je zamijenio Gomez. Za 2-0 domaći su si zabili sami. Učinio je to Južnokorejac Du-Ri Cha, koji je iz relativno bezopasne situacije gurnuo loptu u mrežu pored istrčalog si vratara. Zbilo se to u 68. minuti.

Ivica Banović odigrao je svih devedeset minuta za domaću momčad, dok je Danijel Pranjić odgledao utakmicu s gostujuće klupe, kao i Mensur Mujdža s domaće. Ivica Olić je, podsjetimo, zbog ozljede izvan kadra Bayernove momčadi.

Do druge je pobjede u sezoni stigao Köln Zvonimira Solde, koji je na svom travnjaku pobijedio Mainz 1-0. Na asistenciju Ehreta prvi je pogodak u sezoni zabio kapetan domaćina Milivoje Novakovič u 42. minuti.

Werder je u Bremenu pobijedio Hoffenheim 2-0. Pobjedu je kreirao sve bolji njemački reprezentativac Mesut Özil (21) priredivši situacije za pogotke Pizarru i Mertesackeru. Čak je sedam gostujućih igrača zaradilo žute kartone, među njima i hrvatski reprezentativac Josip Šimunić, koji je odigrao cijelu utakmicu.