Buffon nije mogao ništa

PSG primio tragikomični gol pa uspio okrenuti: Mbappe donio pobjedu

Parižani su uz dosta muke izbjegli kiks u drugom prvenstvenom kolu...

Slavlje Buffona i suigrača (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši aktualnog francuskog prvaka PSG-a i u drugom nastupu u novoj sezoni ostvarili su uvjerljivu pobjedu, nakon što su na subotnjem gostovanju kod Guingampa slavili sa 3:1 (0:1) uz dva pogotka Kyliana Mbappea te jedan Neymara.

No, domaća momčad se u prvom poluvremenu pokazal tvrdim orahom za izabranike Thomasa Tuchela. U 20. minuti Roux je doveo Guingamp u vodstvo, a u 27. minuti je sudac Turpin poništio pogodak domaćinima za 2:0, tako što je dosudio prekršaj strijelca Benzeta koristeći VAR tehnologiju.

U nastavku je uslijedio preokret, a inicijator je bio Kylian Mbappe koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Izjednačujući pogodak postigao je u 53. minuti Brazilac Neymar iz kaznenog udarca, koji je dosuđen zbog prekršaja nad njim.

U završnici dvoboja dvaput je domaćoj obrani pobjegao Mbappe i golovima u 82. i 90. minuti postavio konačnih 3:1.

PSG je sa šest bodova iz dvije utakmice i gol-razlikom 6:1 na vrhu ljestvice. Šest bodova ima i drugoplasirani Reims.