Lavovi slave

PSG doživio prvi poraz u sezoni: Nokaut započeo greškom vratara

I dok je Lyon uspio odigrati protiv PSG-a, Saint-Etienne nije mogao protiv Strasbourga zbog jakog snijega.

Alphonse Areola (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U derbiju 23. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na svom terenu pobijedio vodeći Paris Saint-Germain sa 2:1 (1:1) i tako mu nanio prvi prvenstveni poraz u ovoj sezoni.

Parižani su dobro započeli utakmicu i preko Angela Di Marije poveli već u 7. minuti. U 33. minuti Lyon je izjednačio, kad je Moussa Dembele iskoristio pogrešnu procjenu vratara Areole koji je krenuo na ubačenu loptu, ali je francuski napadač skočio ispred njega i bez poteškoća glavom poslao loptu u mrežu.

Konačnih 2:1 za domaće postavio je kapetan Lyona Nabil Fekir iskoristivši opravdano dosuđeni kazneni udarac.

Nimes i Montpellier su odigrali bez pobjednika 1:1. Domaćin je poveo u drugoj minuti golom Loica Mandrea, a izjednačio je Andy delort u 73. minuti.

U nedjelju se trebala igrati i utakmica St Etienne - Strasbourg, ali je odgođena zbog jakog snijega.