Favoriti bez kiksa

Prošli Astana, Celtic, BATE i CSKA: Drama u Kazahstanu!

Nogometaši Astane, Celtica, BATE Borisova i moskovskog CSKA prošli su u zadnju fazu natjecanja nakon uzvratnih susreta 3. pretkola Lige prvaka igranih u srijedu.

Prava drama odvijala se u Kazahstanu gdje je domaća Astana pobjedom 4-3 nad Helsinkijem ušla u 4. pretkolo. Pogodak vrijedan prolaza postigao je Postnikov u trećoj minute sudačke nadoknade i to kada je Astana imala igrača manje.

Celtic je odigrao 0-0 kod azerbajdžanskog Karabaha i sačuvao prednost od 1-0 iz Glasgowa, dok je CSKA u uzvratu pobijedio u Pragu Spartu s 3-2 i s ukupnih 5-4 prošao dalje. Česi su nakon samo 16 minuta vodili s 2-0, a dokraja primili tri gola, dok kojih je dva postigao junak dvoboja Alan Džagojev.

Rezultati uzvratnih susreta 3. pretkola Lige prvaka:

*Astana/KAZ - Helsinki 4-3 (Twumasi 44, Canas 47, Šomko 53, Postnikov 90+3/Jaalow 4, Baah 41, Zeneli 96pen) - prva utakmica 0-0

Karabah Agdam - *Celtic Glasgow 0-0 0-1

Sparta Prag - *CSKA Moskva 2-3 (Krejči 6, Fatai 16/Musa 34, Džagojev 51, 76) - 2-2

*Bate Borisov - Videoton 1-0 (Jablonski 82) - 1-1