Zamijenio ga Trippier

Atletico gubio, a onda je Vrsaljko asistencijom trasirao put prema preokretu i pobjedi

Atletico je ubilježio 11. ovosezonsku pobjedu u Primeri.

Hrvatski branič Šime Vrsaljko bio je asistent za prvi pogodak Atletico Madrida u 3:1 (1:1) domaćoj pobjedi protiv Villarreala u posljednjoj utakmici 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Gosti su poveli preciznim udarcem Paca Alcacera s vrha kaznenog prostora u 16. minuti, a na 1:1 Atletico je izjednačio u 40. Vrsaljko je poslao "svijeću" u kazneni prostor gostiju na koju je brže od suparničkog vratara reagirao Correa te poslao loptu u mrežu.

U nastavku su tri boda Atleticu osigurali Koke golom glavom u 64. minuti i Joao Felix udarcem nogom u 74.

Vrsaljko je igrao do 58. minute nakon čega ga je zamijenio Kieran Trippier.

Sevilla kao gost sredila Getafe

Atletico se ovom pobjedom probio na treće mjesto ljestvice sa 43 boda, koliko ima i četvrta Sevilla koja je ranije u nedjelju kao gost svladala izravnog konkurenta za plasman u Ligu prvaka Getafe. Strijelci za Sevillu bili su Ocampos (43), Fernando (68) i Kounde (75).

Getafe je peti sa 42 boda, dok je Villarreal sedmi sa 38.

Na vrhu je Barcelona sa 55 bodova, dva manje ima drugi Real Madrid.