Važan gol Danca

Rijeka slavila, ali Belupo je itekako u igri za finale Kupa

Uraganski početak protiv zbunjenih gostiju isplatio se momčadi Matjaža Keka.

U prvoj utakmici polufinala Kupa na Rujevici je Rijeka pobijedila Slaven Belupo 2:1.

Od prve minute Riječani su krenuli agresivno i pritisnuli goste na njihovu polovicu, a takav pristup isplatio im se vrlo brzo, i to u dva navrata.

U 10. minuti Roman Bezjak je strijelac nakon gužve u šesnaestercu domaćih, poslije akcije koju je inicirao Florentin Matei.

Rumunjski veznjak pet minuta kasnije pobjegao je Goranu Parackom, sjurio se prema golu i od prečke zabio za dva gola prednosti Riječana. Bili su tijekom cijelog prvog poluvremena domaćini bolji, ali nisu uspjeli podebljati to vodstvo.

U nastavku Farmaceuti uspijevaju postići izuzetno važan gol (u Kupu vrijedi pravilo gola u gostima). U 71. minuti strijelac je bio danski veznjak Soren Christensen koji je fino ispratio jedan centaršut Vedrana Purića, utrčao između dvojice braniča Rijeke i matirao nemoćnog Ivana Vargića.

Do kraja susreta znatno opasnija bila je Rijeka, pokušavali su postići i treći pogodak kako bi nešto mirnije otišli na uzvrat u Koprivnicu, ali rezultat se nije mijenjao.

Uzvrat se igra za tri tjedna, 5. travnja, a Koprivničancima je za kreiranje velikog iznenađenja dovoljna pobjeda 1:0.