Vejić nikad nije izgubio od Dinama

Poljud lakše diše: Kalinić počeo pripreme za derbi

Nakon jučerašnjeg slobodnog dana, igrači Hajduka danas su ponovo trenirali. Najvažnija je vijest da se normalnom radu na treningu vratio toliko očekivani Nikola Kalinić bez kojeg je napad Majstora s mora potpuno bezopasan.

U Hajduku ne mogu ni zamisliti derbi bez Kalinića. Dinamovom obranom ravanju Igor Bišćan i Robert Kovač, a Hajdukov napad potpuno je ovisan samo o jednom igraču. Nakon terapija s liječnicima dr. Fabijanom Čukeljom i dr. Juricom Rakićem, te Hajdukovim fizioterapeutom Filipom Brnasom, Nikola je tjedan dana pred derbi potpuno zdrav, te se priključio redovnom radu, prenosi Glas Dalmacije.

U srijedu će Hajduk na Brač, točnije u Postire u karantenu u kojoj će čekati veliki derbi o kojem pišu i strani mediji. Situacija se zahuktava, a najjače pojačanje Hajduka ove zime nije nikad izgubio od Dinama.

'Nisam nijednom u četiri godine izgubio od Dinama u Splitu, jednom je bilo 0:0 kada smo imali pet bodova viška', rekao je povratnik Hrvoje Vejić.

'Još nije došla ona prava nervoza, ali ne možemo ostati imuni na sve ovo što se događa oko nas. Moramo se psihički pripremiti, najvažnije je da ostanemo mirni u glavi. U mjesec dana nisam primjetio nijedan problem, atmosfera u svlačionici je izvrsna, rezultat iz jeseni bio je veliki poticaj, a to nam je jedan veliki plus u odnosu na Dinamo.'

Vejić jako respektira Dinamo te apelira da se ne pravi ražanj dok je zec još u šumi.

'Samo velika momčad može dati četiri gola Salzburgu u jednom poluvremenu. Mi moramo to dobro analizirati i spriječiti. Mi se pripremamo samo na pobjedu, ali prvenstvo se nastavlja i nakon te utakmice. Pritisak mora biti pozitivan, a ne da izgorimo, da nam se noge odsijeku...'

Nada se kako će Zagrepčani biti impresionirani atmosferom te ističe kako će za tijek utakmice biti važno prvih 15-20 minuta, ali...: 'Mi moramo biti strpljivi, igrati pametno i pričekati', rekao je Vejić koji još ne zna svog para u obrani. Hoće li to biti Pandža ili Jurica Buljat Miše će tek odlučiti.