Guardiolina momčad nezaustavljiva

Pala i Sevilla: Barca gazi sve pred sobom!

U derbiju 13. kola španjolske nogometne lige Barcelona je s glatkih 3:0 pobijedila Sevillu u gostima i tako povećala svoju prednost pred konkurencijom na ogromnih 6 bodova.

Guardiolina Barcelona nastavlja nizati uspjeh za uspjehom. U posljednja dva mjeseca kiksali su samo jednom, doma protiv Getafea, a većinu ostalih utakmica pobijedili su s velikom gol razlikom. Nema sumnje, Barca je jedna od momčadi koje su obilježile jesenski dio europske nogometne sezone.

Protiv jake Seville Katalonci nisu imali milosti. Do prednosti su došli u 20. minuti golom Kamerunca Eto'oa. Sevilla je napadala i stvarala šanse, no nisu nikako uspjevali zabiti pogodak, da bi ih onda Lionel Messi 'smirio' s dva gola u 78. i 92. minuti, za novu uvjerljivu pobjedu Blau Grane.

Barcelona sad ima čak 6 bodova prednosti ispred pratitelja. Naime, Real Madrid doživio je neugodan poraz kod Getafea, rezultatom 3:1. Time je Schusterova momčad dodatno potonula, i teško će nadoknaditi prednost Katalonaca.

Sevilla i Villareal danas će pobjedama imati priliku preuzeti drugo mjesto na tablici.