Reakcija rasnog golgetera

Ovako nešto treba Dinamu večeras: Kako je Benfica upamtila Batistutu

Uoči utakmice Dinamo - Benfica donosimo podsjetnik na jedan zbilja sjajan pogodak.

Batistutin pogodak Benfici (Screenshot: YouTube)

Dinamo i Benfica od 18:55 na Maksimiru igraju prvu utakmicu osmine finala Europske lige (Dinamo - Benfica).

Hrvatski prvak svoj nada se aktivnom rezultatu uoči uzvrata, to bi bio i remi, a o pobjedi da i ne pričamo.

Da bi Modri pobijedili, netko će trebati i zabiti.

Pregledavajući arhivu europskih nastupa Benfice naletjeli smo na jedan pogodak kojeg su primili prije 22 godine. Ne bi bilo kakav i od ne kakvog napadača.

Tog 6. ožujka 1997. godine u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa pobjednika kupova Benfica je ugostila Fiorentinu i izgubili su 0:2. Prvi pogodak su primili u posljednjoj minuti prvog poluvremena, a drugi na samom kraju utakmice, u sudačkoj nadoknadi. Egzekutor je bio legendarni Gabriel Batistuta, koji je manirom rasnog golgetera jedan centaršut neobranjivim udarcem pospremio u mrežu.

Ispostavilo se da je baš taj pogodak bio koban za Portugalce, jer u uzvratu u Firenci Benfica je pobijedila s 1:0 te je Fiorentina s ukupnih 2:1 prošla u polufinale.