Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Lova do krova

Sjajan posao za Chelsea: 70 milijuna eura za igrača koji je grijao klupu

Chelsea će za Oscara dobiti 70,5 milijuna eura...

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Brazilski nogometaš Oscar napustio je engleskog prvoligaša Chelsea i preselio se u kineski Shangai SIPG, objavio je londonski klub na svojim stranicama.

"Shanghai SIPG je službeno dovršio ugovor o transferu brazilskog nogometaša Oscara", piše na službenim stranicama kineskog kluba kojeg vodi bivši trener Tottenhama Andre Villas Boas.

Financijske pojedinosti ugovora nisu poznate, ali kako javljaju neki mediji Chelsea će za 25-godišnjeg nogometaša dobiti 60 milijuna futni (70,5 milijuna eura), što je gotovo tri puta više od odštete koje je klub sa Stamford Bridgea platio Internacionalu 2012. godine.

To je ujedno i peti najskuplji transfer u Kini i najveća prodaja za Chelsea nakon što je Luiz otišao u PSG za 50 milijuna eura 2014.

Dok je Jose Mourinho bio trener Chelsea Oscar je bio jedan najvažnijih igrača u momčadi, znatno je pridonio osvajanju Premier lige i Liga kupa prije dvije sezone. No, od dolaska Antonia Contea nema dovoljnu minutažu i odlučio je napustiti London.

U dresu Chelsea je odigrao 202 utakmice i zabio 38 golova.
 

Još brže do sportskih vijesti i prijenosa. Preuzmi
DNEVNIK.hr aplikaciju

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍