Bijesni Keane: FIFA nas nije htjela na SP-u

Bez imalo ustručavanja kapetan nogometaša Republike Irske, Robbie Keane, plasman francuske reprezentacije na Mundijal 2010. nazvao je režijom Međunarodne nogometne federacije (FIFA).

Tottenhamov napadač pogodio je mrežu “tricolora” u 32. minuti utakmice na pariškom Stade de Franceu, te je na taj način anulirao 1:0 Francuza iz prve dokvalifikacijske utakmice.

Ono što je uslijedilo u produžetku, prilikom pogotka koji je domaćina ovog susreta promovirao u kandidate za svjetski tron sljedeće godine u Južnoafričkoj Republici, Keane je okarakterizirao FIFA-inim maslom.

>> VIDEO Skandal: Francuzi na SP-u nakon prijevare!

>> Ogorčeni Trapattoni: Učinjena je velika pogreška!

'Bili smo ogorčeni, to igranje rukom bilo je i više nego očito. Jasno je da FIFA nije željela da se Irska plasira na Svjetsko prvenstvo. Možemo biti ponosni na način na koji smo odigrali i na koji smo stvarali šanse, no nismo uspjeli ostvariti svoj cilj', izjavio je irski kapetan.

Podsjetimo, u 13. minuti prvog produžetka Henry je rukom uštopao loptu koja je bježala od njega u gol-aut, a potom je novim dodirom usmjerio na nogu za asistenciju Williamu Gallasu koji je pogodio za ukupnih 2-1 i plasman Francuza u JAR.