Slavili Albanci i Srbi

Nova Italija neuvjerljiva: Kod kuće spašavali bod na startu Lige nacija

Diljem Europe je odigrano sedam utakmice Lige nacija.

Reprezentacija Italije (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Ukupno sedam utakmica Lige nacija odigrano je ovog petka, od čega samo jedna u najjačem rangu.

U skupini 3 Lige A u Bologni su Italija i Poljska odigrale 1:1.

Četverostruki svjetski prvaci na početku novog ciklusa, s novim izbornikom Robertom Mancinijem, nisu odigrali neku impresivnu utakmicu, a u konačnici mogu biti sretni neriješenim ishodom, tim više što su izjednačili tek u 78. minuti.

Prethodno su Poljaci u 40. poveli pogotkom Piotra Zielinskog, veznjaka Napolija koji je matirao Gianluigija Donnarummu nakon ubačaja Roberta Lewandowskog.

A onda je Jakub Blaszczykowski skrivio jedanaesterac srušivši Federica Chiesu, što je Jorginho pretvorio u izjednačenje i, kako ispostavilo, konačan rezultat.

U Ligi B također je odigran jedan susret, u skupini 2 u Trabzonsporu gdje je Rusija kao gost svladala Tursku s 2:1.

Rusi su poveli preko Čeriševa, pred kraj prvog poluvremena izjednačio je Aziz, da bi u nastavku Dzjuba donio trijumf Zbornaji komandi.

U Ligi C postignuta su samo dva pogotka na tri utakmice.

Albanija je u Elbasaniju golom Taulanta Xhake pobijedila Izrael s 1:0, dok je sva tri boda Srbiji u Litvi donio Tadić iz jedanaesterca u 38. minuti. Isti igrač je u finišu utakmice imao još jedan penal, ali mu je litvanski vratar obranio taj šut.

Golova nije bilo u Ploiestiju gdje su snage odmjerili Rumunjska i Crna Gora.

U Ligi D u skupini 3 pobjedu su ostvarili Farski Otoci, koji su kod kuće pobijedili Maltu s 3:1.

Utakmica Azerbajdžan - Kosovo je završila 0:0.