Bravo majstore!

Sjajan slobodnjak: Napoli od uragana do strepnje za pobjedu

Nedjeljni program 29. kola Serie A otvoren je utakmicom u Empoliju.

Napoli je kao gost s 3:2 pobijedio Empoli u sklopu 29. kola Serie A i time (privremeno, barem do večerašnjeg dvoboja Roma - Sassuolo) skočio na drugo mjesto dok Empoli ostaje na 17. mjestu koje znači ostanak u najvišem rangu.

Napolitanci su u Toskani imali priliku povesti već u sedmoj minuti, ali je domaći vratar Lukasz Skorupski obranio jedanaesterac kojeg je izveo najbolji strijelac gostiju Dries Mertens.

Skorupski je ipak kapitulirao u 19. minuti kada je poentirao Lorenzo Insigne, a u 24. ga je matirao i Mertens. I to na kakav način - spektakularno izvedenim slobodnim udarcem.

Do kraja poluvremena, u 38. minuti, iz još jednog jedanaesterca dosuđenog za Napoli, strijelac je bio Insigne.

Nakon ta tri pogotka u manje od 20 minuta izgledalo je kao da će jedino upitno biti koliko će golova inkasirati Empoli, ali u završnici dvoboja uspjeli su zakomplicirati situaciju. Prvo je Omar El Kaddouri u 70. smanjio na 1:3 da bi Massimo Maccarone u 82. iz penala zabio drugi gol za domaćine.

Pokušali su u preostalih 10-ak minuta doći do izjednačenja, ali nisu uspjeli.

Hrvatski reprezentativci Marko Rog i Ivan Strinić ostali su na klupi za pričuvne igrače Napolija.