Snažan otpor

Nacional bez "Final Foura": Prvak Europe ipak slomio Hrvate

Nacional je u odlučujućoj utakmici za prolaz na "Final Four" izgubio 5:1 od aktualnog prvaka Europe Ugre iz Rusije.

Hrvatski futsal prvak Nacional nije se uspio plasirati na Final Four najjačeg europskog natjecanja nakon što je u odlučnoj utakmici u Zagrebu poražen od europskog prvaka Ugre iz Rusije s 5-1 (0-0).

Nacionalu je u ovoj utakmici, zahvaljujući pobjedama nad Arazom (2-1) i Hamburgom (10-1), bio dovoljan i bod, a do 29. minute su uspijevali u tome te bili ravnopravan protivnik momčadi iz Jugorska.

Nakon što je prvo poluvrijeme okončano bez golova, Ugra je povela golom Kotljarova u 24. minuti, a Nacional je uspio izjednačiti preko Jelovčiča u 25. minuti. No, europski prvak je došao do nove prednosti pogotkom Šajahmetova u 29. minuti gotovo s centra igrališta.

Na 3-1 je povećao Caio u 36. minuti, a kada je Nacional izvukao vratara, dvije i pol minute prije kraja Davidov pogađa za 4-1, da bi u 39. minuti Afanasjev dao gol za konačnih 5-1.