Hajduk nastavlja niz

Na Poljudu razbijena Cibalia: Hajduk osigurao finale Kupa

U prvom susretu polufinala Kupa vodeća momčad lige splitski Hajduk napravio je već u prvoj utakmici rezultat koji bi trebao biti dostatan za finale. Na Poljudu je gostovala vinkovačka Cibalia koja je uspjela zabiti, no domaćin je to učinio četiri puta.

Hajduk je u utakmicu krenuo bez ponajboljih igrača Vejića, Andrića i Kalinića, no to im nije smetalo da se lako obračunaju s gostima. Na Poljudu je sve bilo riješeno već u prvih 45 minuta. Pred oko 4 i pol tisuće navijača, od kojih i oko 50 Ultrasa, Hajduk je krenuo siloviti želeći što prije doći do rezultata koji bi donio mir, baš kako je i najavio trener Miše prije susreta.

U 13. minuti Tomasov je pucao iz slobodnog udarca, a gostujući igrač Medvid dotaknuo je loptu i prevario vlastitog vratara. Bio je to prvi zgoditak mladog Zadranina u dresu Hajduka. No Vinkovčani su se iz iznenađujuće vratili u susret. Hajduk je stiskao i tražio drugi gol, ali obrana domaćina pružila je priliku Malčiću koji iz drugog pokušaja uspijeva svladati Subašića.

Finale praktički osigurano, Skoko ozlijeđen

Četiri minute kasnije Gabrić vraća prednost Hajduku nakon ubačaja Šerića, a u 37. minuti Oremuš nakon asistencije Ibričića riješava pitanje pobjednika. U drugom dijelu utakmice igralo se dosta rezervirano sa strane domaćina, no još jedan gol postigao je u 86. minuti novi ljubimac publike Pandža na asistenciju Marijana Buljata.

Jedina loša stvar po domaćine je ozljeda Skoke. On je u 42. minuti dobio neugodan udarac u potkoljenicu i zbog čega ga je Miše na poluvremenu zamijenio. Dobiveni udarac bi Australca mogao odvojiti od nedjeljne prvenstvene utakmice sa sesvetskom Croatiom. Za sada je Skokin nastup pod upitnikom.

Rezultatom 4:1 Hajduk je praktički osigurao finale Kupa i time nastavio uvjerljiv  niz pobjeda. Večeras prvu utakmicu igraju gradski rivali Zagreb i Dinamo.