Muke po Topnike: Arsenal poražen od Stoke Cityja

Londonski Arsenal doživio je još jedan veliki debakl u Premier ligi. Wengerovi Topnici poraženi su na gostovanju kod Stoke Cityja rezultatom 2:1, i njihovi izgledi za osvajanje naslova engleskog prvaka već sada su jako umanjeni.

Nakon nespretno izgubljenih bodova protiv Tottenhama Spursa, i ispuštenih 4:2 u sudačkoj nadoknadi, Topnici se sigurno nisu nadali novom debaklu protiv slabašnog Stoke Cityja, kojeg stručnjaci smatraju jednim od kandidata za ispadanje iz Premier lige. No, Wengerovi igrači uspjeli su izgubiti i od njih, čime su dodatno kompromitirali svoj položaj na ljestvici Premiershipa.

Vjerovali ili ne, Stoke je potopio Arsenal golovima nakon preciznih dugih ubačaja lopte rukom iz auta! Prvi su put Arsenalovci nasjeli na taj trik u 13. minuti kad im je Fuller zabio, a onda i u 73. minuti, kad je strijelac bio Olofinjana. Tada je još i Van Persie dobio crveni zbog udaranja golmana, a Clichy je tek uspio ublažiti poraz golom u sudačkoj nadoknadi. Katastrofa za londonski klub…

Drugi 'velikani' nisu imali problema. Manchester United pobijedio je doma neugodni Hull rezultatom 4:3, a dvostruki strijelac opet je bio Cristiano Ronaldo, koji očito nastavlja gdje je stao prošle sezone. Chelsea je razmontirao Keanov Sunderland 5:0, uz hattrick Anelke. Tako se Scolarijeva momčad izjednačila na vrhu s Liverpoolom, kojeg večeras čeka vruće gostovanje na White Hart Laneu.