Danas svi igraju nogomet, osim...

Može i bez Džeke: Wolfsburg pobijedio 32:0!

Širom Europe igrale su se mnogobrojne prijateljske utakmice. U finalu štajerskoga Thermenland-Cupa bečki je Rapid pobijedio danski Kopenhagen 2-1, dok je prvak Njemačke 'uništio' osmoligaša.

Za pobjedu Austrijanaca u Bad Waltersdorfu u 83. je minuti pogodio 24-godišnji hrvatski centarfor Bečana Nikica Jelavić, koji je u igru ušao u 60. minuti, pri rezultatu 1-1, zamijenivši Maierhofera.

Zanimljivu su utakmicu u Norderneyju odigrali nogometaši Werdera i drugoligaša Rot-Weissa iz Essena. Završilo je 2-2, a drugi je pogodak za prvoligaše, za 2-0 vodstvo, u 61. minuti zabio Said Husejinović, 21-godišnjii napadač/veznjak bremenskog sastava i reprezentacije Bosne i Hercegovine, koji se ovog ljeta priključio prvoj momčadi Werdera nakon što je šest mjeseci proveo na posudbi u Kaiserslauternu.

U njemačkom je Meppenu pak Schalke 04 igrao protiv nizozemskog Twentea. Završilo je bez golova. U redovima sastava iz Gelsenkirchena dvoboj je na mjestu glavnoga veznog igrača započeo Ivan Rakitić. Pokazivao je inicijativu tijekom prvog poluvremena, te propustio jednu izglednu priliku za gol.

Pošteno su se raspucali prvaci, nogometaši Wolfsburga. Bez ozlijeđenog Edina Džeke u Blumenhagenu su domaćeg osmoligaša Germaniju pobijedili rezultatom 32-0. Sedam je golova za sastav Armina Veha postigao Brazilac Caiuby. Grafite je dodao četiri pogotka, a Zvjezdan Misimović tri.