Kakvo proigravanje...

Moćni City prošao još jedno gostovanje: 15 bodova ispred Mourinhova Uniteda!

Ni nakon 20 kola Građani ne znaju za poraz u Premierligi.

U 20. kolu Premierlige novu pobjedu upisao je Manchester City. Lider engleskog prvenstva slavio je kod Newcastlea s 1:0 i tako povećao prednost na 15 bodova ispred prvog pratitelja - gradskog rivala Manchester Uniteda koji je na Boxing Day jedva iščupao bod protiv Burnleyja.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Raheem Sterling u 31. minuti, koji je matirao domaćeg vratara Roba Elliota nakon što mu je izvrsno asistirao Kevin De Bruyne.

Pobjeda Cityja je mogla biti i uvjerljivija, Sergio Aguero je u prvom poluvremenu dva puta uzdrmao okvir gola, a Kevin De Bruyne je u nastavku pogodio vratnicu.

City je nakon ove utakmice na 19 pobjeda i jednom neriješenom rezultatu u 20 kola (gol razlika 61:12) što je čudesan skor za najtežu ligu svijeta. Bila je to čak 18. uzastopna pobjeda Cityja u prvenstvu, a jedini klub u ligama petice koji je nanizao više uzastopnih pobjeda je Bayern koji je u sezoni 2013./14. imao 19 uzastopnih pobjeda. I to pod vodstvom Pepa Guardiole.

'Građani' su ovim susretom produžili i niz bez poraza protiv Newcastle United na čak 20 utakmica pritom upisavši 17 pobjeda. Posljednji put 'Svrake' su pobijedile 'Građane' u rujnu 2005. godine, a pobjednički pogodak zabio je Michael Owen.

Vremena za odmor nemaju puno jer u nedjelju ih, posljednjeg dana ove godine, čeka gostovanje kod Crystal Palacea u sklopu 21. kola.

Newcastle će ponovno biti domaćin, u subotu im stiže Brighton & Hove Albion.